SM-kilpailut 2020

25.11.2019 |

 

2020 SM-kilpailut pidetään Tampereella 4.-5.4.2020


2020 naisten (2004 ja aiemmin syntyneet) SM-kilpailuun ei ole erillistä karsintakilpailua.

2020 tyttöjen (2005-2007 syntyneet) JSM-kilpailuun ilman karsintakilpailua saavat osallistua seuraavat voimistelijat

 

* 2019 JSM-kilpailun 10 parhaan joukkoon (telinekohtaiset/neliottelu) yltäneet voimistelijat

* 2019 tyttöjen A-maajoukkuevoimistelijat

* Maajoukkuelinjan 5. luokan voimistelijat

* Voimistelijat, jotka ovat saavuttaneet omavalintaisten sarjojen osalta nousuoikeuden maajoukkuelinjan 4. luokkaan viimeistään JSM-karsintakilpailuviikonloppua (20.-22.3.2020).

 

Tilanne päivitetty 29.11.2019

Turussa 20.-22.3.2020 järjestettävän JSM-karsintakilpailun perusteella kunkin telineen ja/tai neliottelun 3 parasta, jotka eivät ole edellä mainittujen listalla, saavat osallistumisoikeuden Tampereella 4.-5.4.2020 järjestettävään JSM-kilpailuun.

 

1 Anni Vuorikoski Espoon Telinetaiturit
2 Minea Vuorisalo Espoon Telinetaiturit
3 Olivia Vättö Espoon Telinetaiturit
4 Pihla Väisänen Espoon Telinetaiturit
5 Sofia Kivekäs Espoon Telinetaiturit
6 Kaia Tanskanen Jyväskylän Voimistelijat
7 Alexandra Haranen Voimisteluseura Kieppi, Helsinki
8 Isabel Kallio Voimisteluseura Kieppi, Helsinki
9 Nona Lilja Voimisteluseura Kieppi, Helsinki
10  Seela Säntti Voimisteluseura Kieppi, Helsinki
11 Hilla-Reetta Aho Kuusikon Urheilijat, Vantaa
12 Sara Laiho Kuusikon Urheilijat, Vantaa
13 Sara Nissinen Kuusikon Urheilijat, Vantaa
14 Nora Karlsson Mariehamns gymnastikförening
15 Inka Takalo Oulun Pyrintö
16 Oona Vannesluoma Pyrkivä Gymnastics, Turku
17 Elin Pawli Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki
18 Minna Harju Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki
19 Pihla Kunnari Taipumattomat, Rovaniemi
20 Aura Heikkilä Turun Urheiluliitto
21 Jemina Phan Turun Urheiluliitto
22 Jenna Potinoja Turun Urheiluliitto
23 Sofia Salminen Turun Urheiluliitto
24 Anna Sipilä Tampereen Voimistelijat
25 Maisa Kuusikko Tampereen Voimistelijat
26 Pinja Mäkihannu Tampereen Voimistelijat
27 Sonia Pulkkinen Tampereen Voimistelijat
28 Ilona Kossila Voimisteluseura Keski-Uusimaa, Tuusula
29 Nella Männikkö Voimisteluseura Keski-Uusimaa, Tuusula
30 Minea Antila Vaasan Telinetaiturit
31 Misella Antila Vaasan Telinetaiturit