Joukkuevoimistelun valintaleirien tulokset on julkaistu!

9.8.2021 |

Joukkuevoimistelun valintaleirit järjestettiin Kisakalliossa 28.7.-4.8. Valintaleirien perusteella muodostettiin seuraavat ringit:

Joukkueet on lueteltu ringeissä seuran mukaan aakkosjärjestyksessä

10-12v. Talent

Elixiria Sport

Elixiria Kids

Lahjan Tytöt

Valens Kids Isla

Olarin Voimistelijat

Team Neutronit

Pakilan Voimistelijat

Gloria Vega

Rekolan Raikas

Team Selea

TVS Illusion

Illusion Feline

Tapanilan Erä

Adora

Vantaan Voimisteluseura

Team Vantaa Isabel

10-12v. Haastaja 1

Kirkkonummen Urheilijat

Team Cirena

Kuopion Reippaan Voimistelijat

Vivida

Lahjan Tytöt

Valens Kids Lumia

Lahjan Tytöt

Team Isla Mini

Olarin Voimistelijat

Neutronit 10

Oulun Naisvoimistelijat

Team Delia Mini

Pakilan Voimistelijat

Vega Rosa

Palokan Ilo

Celeste

TVS Illusion

Feline 10

Tapiolan Voimistelijat

Team Tapiola Kids

 

10-12v. Haastaja 2

Attitude Sport

Attitude Kids

Elise Gymnastics

Elise Kids

Hangö Arbetarnas Idrottsklubb

Diamonds

Jyväskylän Naisvoimistelijat

Zenda

Lahjan Tytöt

Isla 10

Tampereen Työväen Voimistelijat

Fidia

Tapanilan Erä

Aida

Tapiolan Voimistelijat

Taiga M

Wasa Unique

Team Widelia

Voimisteluseura Kotka Sport

Malva

 

10-12v. Aluerinki

Kirkkonummen Urheilijat

Celina X

Lahjan Tytöt

Lumia 11

Oulun Naisvoimistelijat

Team Avelia

Palokan Ilo

Celina

Voimisteluseura Kotka Sport

Novus

 

12-14v. Talent

Olarin Voimistelijat

OVO Pre Junior

Olarin Voimistelijat

Protonit 08

Pakilan Voimistelijat

Gloria Pre Junior

Seinäjoen Voimistelijat

Team SVO Pre Junior

Sport Club Vantaa

Elite Pre Juior

Tampereen Sisu

Minetit Pre Junior

TVS Illusion

Illusion Pre Junior

Tapanilan Erä

Elite Alexa

 

12-14v. Haastaja 1

Elise Gymnastics

Team Plie

Kirkkonummen Urheilijat

Team Coraliet

Kuusamon Naisvoimistelijat

Team Lixia

Pakilan Voimistelijat

Gloria Prima

Tampereen Työväen Naisvoimistelijat

Fiona

Tapiolan Voimistelijat

Team Tapiola pre jr

Vantaan Voimisteluseura

Team Vantaa Minera

Wasa Unique

Team Unique pre jr

 

12-14v. Haastaja 2

Elixiria Sport

Elektra

Jyväskylän Naisvoimistelijat

Farnia

Kuopion Reippaan Voimistelijat & Suonenjoen Naisvoimistelijat

Deea

Oulun Naisvoimistelijat

Team Delia

Tampereen Työväen Naisvoimistelijat

Dava

Tampereen Voimistelijat

Leina

 

Joukkueiden tulee vahvistaa rinkipaikka 13.8. mennessä tämän linkin kautta.

Leirien ajankohdat on nähtävissä täällä.

 

kuva Carita Berg