Trampoliinivoimistelun suomalaisia arvokilpailutuloksia

Trampoliinivoimistelun tulosarkistoon on koottu lajin parhaimpia suomalaissijoituksia pääasiassa kansainvälisistä ja kotimaisista arvokilpailuista yli 14-vuotiaiden sarjoissa. Mikäli sinulla on tiedossasi puuttuvia tuloksia tai korjauksia jo löytyviin tuloksiin, olethan yhteydessä trampoliinivoimistelun lajipäällikköön!

Kaikki tulokset, joissa ei toisin mainita, ovat yksilötrampoliinivoimistelun tuloksia.

Kansainväliset kilpailut

2017

World Age Group -kilpailu, Bulgaria

TRA IND 13-14 v. tytöt

25. Reea Eräheimo 90.415 
57. Lilli Rossi 83.655

74. Kiia Kukkonen 53.035

TRA IND 15-16 v. tytöt

17. Lili Walta 91.680 
34. Oona Tujula 87.945
36. Nea Markkula 87.095

52. Ella Korhonen 76.870

TRA IND 17-21 pojat 

57. Antti Tuuri 59.930  

TRA IND 17-21 tytöt

27. Elsa Walden 90.465 
42 Oona Eskola 84.905 
52. Salla Tamper 67.535 

55. Saana Salli 59.690

TRA SYNKRO 13-14 v. tytöt

24. Eräheimo/Rossi 19.900

TRA SYNKRO 15-16 v. tytöt

9. Markkula/Walta 41.450 
17. Kukkonen/Korhonen 16.500
  

TRA SYNKRO 17-21 v. tytöt

16. Tujula/Salli 41.950
18. Eskola/Tamper 29.450

2016

David Ward Hunt Cup Gillingham, Kent, England 5th - 6th November 2016

TRA 15-16 v. tytöt finaali
3. Elsa Walden, Tampereen voimistelijat   Execution+ difficulty 24,200 + 7,9  Total 47,855   

PM-kilpailut, Vejen Tanska

PM trampoliini_tulokset.pdf

PM DMT tulokset.pdf

EM-kilpailut, Espanja

TRA, juniorit pojat
39. sija, Antti Tuuri, Lakeuden Taitovoimistelijat

TRA, juniorit tytöt
31. sija, Lili Walta, Tampereen Voimistelijat
32. sija, Elsa Walden, Tampereen Voimistelijat

TRA synkro, juniorit tytöt
20. Lili Walta ja Elsa Walden, Tampereen Voimistelijat

2015

World Age Group -kilpailu, Tanska

TRA, 15-16 pojat
71. sija, Antti Tuuri, Lakeuden Taitovoimistelijat

TRA, 13-14 tytöt
32. sija, Oona Tujula, Espoon Telinetaiturit
42. sija, Lili Walta, Tampereen Voimistelijat

TRA synkro, 13-14 tytöt
9. sija, Lili Walta, Tampereen Voimistelijat ja Oona Tujula, Espoon Telinetaiturit

TRA, 13-14 pojat
45. sija, Tuukka Hyytiäinen, Espoon Telinetaiturit

2014

World Age Group -kilpailut

Tytöt 15-16 vuotta
45. sija, Saana Salli, Espoon Telinetaiturit
48. sija, Oona Eskola, Espoon Telinetaiturit

Tytöt 15-16 vuotta, synkro
15. sija, Oona Eskola ja Saana Salli, Espoon Telinetaiturit

PM-kilpailut

Juniorit, tytöt
Finaalin hopeaa, Salla Tamper, Espoon Telinetaiturit
Finaalin 6. sija, Saana Salli, Espoon Telinetaiturit
Finaalin 8. sija, Oona Eskola, Espoon Telinetaiturit

Juniorit, pojat
Finaalin 8. sija, Samuel Jana, Espoon Telinetaiturit

2013

PM-kilpailut

Juniorit, tytöt
6. sija, Saana Salli, Espoon Telinetaiturit
7. sija, Elli Rossi, Espoon Telinetaiturit
8. sija, Riikka Saariaho, Espoon Telinetaiturit

Juniorit, pojat
9. sija, Samuel Jana, Espoon Telinetaiturit





2012

EM-kilpailut

Juniorit, tytöt
36. sija, Jenna Kammonen, Lakeuden Taitovoimistelijat

Juniorit, pojat
37. sija, Atte Kakkuri, Lakeuden Taitovoimistelijat

Juniorit, tytöt, tuplaminitrampoliini
6. sija, Jenna Kammonen, Lakeuden Taitovoimistelijat

Juniorit, pojat, tuplaminitrampoliini
5. sija, Atte Kakkuri, Lakeuden Taitovoimistelijat

PM-kilpailut

Juniorit, tytöt
8. sija, Isa Hietala, Voimisteluseura BounCe Espoo

Juniorit, pojat
5. sija, Atte Kakkuri, Lakeuden Taitovoimistelijat

2011

World Age Group -kilpailut

Tytöt 15-16 vuotta
43. sija, Jenna Kammonen, Lakeuden Taitovoimistelijat

Tytöt 15-16 vuotta, tuplaminitrampoliini
25. sija, Jenna Kammonen, Lakeuden Taitovoimistelijat

PM-kilpailut

Seniorit, naiset
4. sija, Vilma Parkkonen, Espoon Telinetaiturit

Juniorit, tytöt
6. sija, Jenna Kammonen, Lakeuden Taitovoimistelijat
9. sija, Estrea Wiggers, Voimisteluseura BounCe Espoo

Naiset, tuplaminitrampoliini (kilpailun ulkopuolella)
Kultaa, Jenna Kammonen, Lakeuden Taitovoimistelijat

2010

PM-kilpailut

Naiset, tuplaminitrampoliini
Hopeaa, Silja Syrjälä, Lakeuden Taitovoimistelijat
Pronssia, Jenna Kammonen, Lakeuden Taitovoimistelijat
4. sija, Kia Koskiranta, Lakeuden Taitovoimistelijat

Miehet, tuplaminitrampoliini
Kultaa, Atte Kakkuri, Lakeuden Taitovoimistelijat
Hopeaa, Eetu Leikkari, Lakeuden Taitovoimistelijat

2009

World Age Group -kilpailut

Tytöt 15-16 vuotta, tuplaminitrampoliini
21. sija, Sara Parpala, Espoon Telinetaiturit
23. sija, Eerika Jouppila, Espoon Telinetaiturit

Tytöt 17-18 vuotta, tuplaminitrampoliini
25. sija, Vilma Parkkonen, Espoon Telinetaiturit

Tytöt 17-18 vuotta
42. sija, Vilma Parkkonen, Espoon Telinetaiturit

Tytöt 15-16 vuotta
40. sija, Sara Parpala, Espoon Telinetaiturit
62. sija, Eerika Jouppila, Espoon Telinetaiturit

Tytöt 15-16 vuotta, synkro
20. sija, Eerika Jouppila ja Sara Parpala, Espoon Telinetaiturit

PM-kilpailut

Seniorit, naiset
4. sija, Vilma Parkkonen, Espoon Telinetaiturit

Juniorit, tytöt
Pronssia, Sara Parpala, Espoon Telinetaiturit
11. sija, Eerika Jouppila, Espoon Telinetaiturit

2008

PM-kilpailut

Seniorit, naiset
Pronssia, Vilma Parkkonen, Espoon Telinetaiturit

Juniorit, tytöt
7. sija, Eerika Jouppila, Espoon Telinetaiturit
8. sija, Jenna Vaajoensuu, Espoon Telinetaiturit
9. sija, Elina Kivelä, Lakeuden Taitovoimistelijat

Juniorit, pojat
7. sija, Henri Hakonen, Voimisteluseura Keski-uusimaa

SM- kilpailut

2017

 SM-kilpailut

Nuoret SM

Juniorit SM

Seniorit naiset SM

Seniorit miehet

2016

SM-kilpailut

Seniori, naiset
1.Jenni Silfverberg, Bounce

Juniorit, tytöt
1. Lili Walta, Tampereen Voimistelijat
2.Elsa Walden, Tampereen Voimistelijat
3.Oona Tujula, Espoon Telinetaiturit

Juniorit, pojat
1.Antti Tuuri, Lakeuden Taitovoimistelijat
2.Juho Tavast, Tampereen Voimistelijat
3.Robin Kallioniemi, Lakeuden Taitovoimistelijat

Nuoret, tytöt
1.Ella Korhonen, Bounce
2.Lilli Rossi, Bounce
3.Nea Markkula, Tampereen Voimistelijat

Nuoret,pojat 1.Joel Savelainen, Espoon Telinetaiturit

2015

SM-kilpailut
Juniorit, tytöt
1. Elsa Walden, Tampereen Voimistelijat
2. Iida Mäenpää, Lakeuden Taitovoimistelijat
3.Salla Tamper, Espoon Telinetaiturit

Juniorit, pojat
1.Samuel Jana, Espoon Telinetaiturit

Nuoret, tytöt
1.Oona Tujula, Espoon Telinetaiturit
2.Neea Laaksonen, Bounce
3.Lili Walta, Tampereen Voimistelijat

Nuoret,pojat
1.Tuukka Hyytiäinen, Espoon Telinetaiturit
2.Robin Kallioniemi, Lakeuden Taitovoimistelijat

2014

SM-kilpailut
Juniorit, tytöt
1. Saana Salli, Espoon Telinetaiturit
2. Elli Rossi, Espoon Telinetaiturit
3. Iida Mäenpää, Lakeuden Taitovoimistelijat

2013

SM-kilpailut

Seniorit, naiset
1. Anne Laine, Espoon Telinetaiturit

Juniorit, tytöt
1. Jenna Kammonen, Lakeuden Taitovoimistelijat
2. Salla Tamper, Espoon Telinetaiturit
3. Elli Rossi, Voimisteluseura BounCe Espoo

Juniorit, pojat
1. Atte Kakkuri, Lakeuden Taitovoimistelijat
2. Hektor Dahlberg, Voimisteluseura BounCe Espoo

2012

SM-kilpailut

Seniorit, naiset
1. Vilma Parkkonen, Voimisteluseura BounCe Espoo

Seniorit, miehet
1. Jussi Tahvanainen, Voimisteluseura Keski-uusimaa

Juniorit, tytöt
1. Isa Hietala, Voimisteluseura BounCe Espoo
2. Violetta Piasecki, Voimisteluseura BounCe Espoo
3. Jenna Kammonen, Lakeuden Taitovoimistelijat

Juniorit, pojat
1. Atte Kakkuri, Lakeuden Taitovoimistelijat

2011

SM-kilpailut

Seniorit, naiset
1. Eerika Jouppila, Lakeuden Taitovoimistelijat
2. Vilma Parkkonen, Voimisteluseura BounCe Espoo

Juniorit, tytöt
1. Jenna Kammonen, Lakeuden Taitovoimistelijat

Juniorit, pojat
1. Eetu Leikkari, Lakeuden Taitovoimistelijat

2010

SM-kilpailut

Seniorit, naiset
1. Vilma Parkkonen, Espoon Telinetaiturit

Juniorit, tytöt
1. Pihla Valli, Voimisteluseura Keski-uusimaa

Juniorit, pojat
1. Jussi Tahvanainen, Voimisteluseura Keski-uusimaa

2009

SM-kilpailut

Juniorit, tytöt
1. Sara Parpala, Espoon Telinetaiturit
2. Eerika Jouppila, Espoon Telinetaiturit
3. Elina Kiveljä, Lakeuden Taitovoimistelijat

Juniorit, pojat
1. Panu Tammela, Lakeuden Taitovoimistelijat
2. Jonathan Puha, Voimisteluseura Keski-uusimaa
3. Jussi Tahvanainen, Voimisteluseura Keski-uusimaa