Tuomarit 2017-2020

Päivitetty 11.3.2020


TK1 TUOMARIT

TK2 TUOMARIT

TK3 TUOMARIT

TK4 TUOMARIT

31.12.2021 asti 31.12.2021 asti 31.12.2020 asti 31.12.2020 asti
       
Alajärven Voimistelu ja Liikunta Alajärven Voimistelu ja Liikunta Alajärven Voimistelu ja Liikunta Alajärven Voimistelu ja Liikunta
1. Frida Lindqvist
2. Sofia Lindqvist
Alppilan Salamat Alppilan Salamat Alppilan Salamat Alppilan Salamat
1. Elmi Aunio 1. Alina Karvonen 1. Katrianne Lehtipalo 1. Anna Santanen
2. Maisa Anttilainen 2. Charlotte Tiainen 2. Meri Tuomainen 2. Tiina Linna
3. Saara Kuisma 3. Irene Konola
4. Jenny Granholm
5. Terhi Parviainen
6. Viola Uski
Espoon Telinetaiturit Espoon Telinetaiturit Espoon Telinetaiturit Espoon Telinetaiturit
1. Jenni Grönroos 1. Lotta Pietilä 1. Anna Salmi 1. Emmi Tourunen
2. Maria Misukka 2. Marianne Leivo 2. Inka Mäkinen 2. Hanna Melgin

3. Milla Majaniemi 3. Juulia Pettersson
4. Riina Ahlqvist 4. Lotta Pitkänen

5. Nicole Staudinger
6. Taina Teräs
Fitness Idrottsförening Fitness Idrottsförening Fitness Idrottsförening Fitness Idrottsförening
1. Adele Grön 1. Lina Frostdahl 1. Ida-Marie Jungell
2. Andrea Rönnskär 2. Marie Andersson
3. Fanny Korin
4. Ida Häger
5. Riia Ketoja
6. Salla Rudnäs
7. Wilma Ljung
Fliku-82 Fliku-82 Fliku-82 Fliku-82
1. Iia Kumpuoja 1. Erika Nykänen 1. Kari Vehmanen
2. Kaisa Parviainen
3. Lotta Nykänen
4. Sini Mantila
Grankulla Gymnastikförening Grankulla Gymnastikförening Grankulla Gymnastikförening Grankulla Gymnastikförening
1. Maria Helenius 1. Cecilia Karsten 1. Linda Ahlroos 1. Karolina Stenfors
2. Tiina Lundberg 2. Christa Sågbom 2. Martina Julkunen
3. Pinja Hyttinen
4. Pernilla Jansson
5. Sonja Lehto
Hango Arbetarnas Idrottsklubb Hango Arbetarnas Idrottsklubb Hango Arbetarnas Idrottsklubb Hango Arbetarnas Idrottsklubb
1. Milana Högström 1. Elsa Parkkonen
2. Virpi Nippala 2. Helmi Parkkonen
3. Iina Pajunen
4. Janika Sandblom
5. Taru Näätänen
Helsingfors Gymnastikklubb Helsingfors Gymnastikklubb Helsingfors Gymnastikklubb Helsingfors Gymnastikklubb
1. Janina Ranta-aho 1. Jessica Portin 1. Cecilia Andler 1. Denise Öller
2. Linnea Kalke 2. Mollie Manelius 2. Saga Rosenström
3. Liv Telivou
4. Luna Bremer
5. Matilda Fors
Idrottsklubben Kronan Idrottsklubben Kronan Idrottsklubben Kronan Idrottsklubben Kronan
1. Amanda Koivusalo 1. Fanny Mäenpää
2. Camilla Storbjörk 2. Ida Storbjörk
3. Olivia Käldström 3. Linda Karlström
4. Sofia Storbjörk 4. Lisa Ahlvik
Idrottsföreningen Drott Idrottsföreningen Drott Idrottsföreningen Drott Idrottsföreningen Drott
1. Linda Karlström 1. Ann-Sofi Grönhage 1. Janina Jansson 1. Pamela Skytte
2. Rebecka Björkskog 2. Elin Porthin
3. Ida Backman
4. Julia Björklund
5. Lovisa Nordström
6. Sofia Forsman
7. Wilma Skytte
Imatran Liikuntaseura Ilse Imatran Liikuntaseura Ilse Imatran Liikuntaseura Ilse Imatran Liikuntaseura Ilse
1. Suvi-Tuuli Skyttä 1. Suvi Kaukovalta
Joensuun Kataja Joensuun Kataja Joensuun Kataja Joensuun Kataja
1. Anni Heiskanen 1. Miira Voutilainen
2. Ninni Hakala
3. Sanna Hämäläinen
4. Sara Soininen
Joensuun Voimistelu ja Liikunta Joensuun Voimistelu ja Liikunta Joensuun Voimistelu ja Liikunta Joensuun Voimistelu ja Liikunta
1. Elisa Ärmänen 1. Emmi Väänänen 1. Henna Penttinen (ent. Tahvanainen)
2. Ronja Hanninen 2. Eveliina Kuisma
3. Ronja Mannerheimo 3. Venla Sallinen
Jyväskylän Voimistelijat Jyväskylän Voimistelijat Jyväskylän Voimistelijat Jyväskylän Voimistelijat
1. Katariina Vänttinen 1. Annastiina Kananen 1. Ronja Kulmala 1. Mari Kuoppala
2. Vilma Pikkupeura 2. Joanna Wallinheimo 2. Sanna Kivi
3. Tytti Holopainen 3. Kerttu Kinnunen
4. Nina Palkola
5. Oosa Siukonen
6. Salla Häppäri
Kajaani Gymnastics Kajaani Gymnastics Kajaani Gymnastics Kajaani Gymnastics
1. Aada Leinonen 1. Birit Oksman
2. Johanna Vauhkonen
  3. Jonna Kalermo-Poranen    
4. Susanna Vauhkonen
Kalajoen Voimistelijat Kalajoen Voimistelijat Kalajoen Voimistelijat Kalajoen Voimistelijat
  1. Hinni Kerola 1. Jenni Jaatinen  
2. Oona Heikkala 2. Kaisa Isokääntä
3. Riina Paavola 3. Noora Hongell
4. Satu-Saari Kerola 4. Reetta Vasankari
5. Teija Nuorala 5. Venla Hihnala
6. Vilma Jaatinen
Kankaanpään Urheilijat Kankaanpään Urheilijat Kankaanpään Urheilijat Kankaanpään Urheilijat
1. Nana Mäkynen 1. Henna Lipponen 1. Julia Nurminen
2. Krista Lankinen
Kotkan Telinevoimistelijat Kotkan Telinevoimistelijat Kotkan Telinevoimistelijat Kotkan Telinevoimistelijat
1. Elisa Hämäläinen 1. Annika Lindberg 1. Heidi Sjögren
2. Meri Kukkanen 2. Emma Schumilov 2. Viivi Kiviharju

3. Katariina Kaartinen
  4. Oona Auvinen    
5. Saila Soininen
Kuopion Reippaan Voimistelijat Kuopion Reippaan Voimistelijat Kuopion Reippaan Voimistelijat Kuopion Reippaan Voimistelijat
1. Ana Kontro 1. Liisa Sivonen 1. Meiju Virta
2. Lauriina Lindström 2. Roosa Kasanen
3. Sara Julkunen
4. Sarianne Julkunen
Kuusikon Urheilijat Kuusikon Urheilijat Kuusikon Urheilijat Kuusikon Urheilijat
1. Elina Lopperi 1. Janita Karhu
Kyrön Kieppi Kyrön Kieppi Kyrön Kieppi Kyrön Kieppi
1. Ulrika Rissanen
Kyrön Voima Kyrön Voima Kyrön Voima Kyrön Voima
1. Anni Ritola 1. Hanna Louko 1. Maija Rinta 1. Leena Erving
2. Emilia Mäkinen 2. Henriikka Hölsö
3. Lotta Latvakoski 3. Noora Porre (ent. Iso-Koivisto)
4. Susanna Malmivaara
Lappeenrannan Voimistelijat Lappeenrannan Voimistelijat Lappeenrannan Voimistelijat Lappeenrannan Voimistelijat
1. Suvi Luusua 1. Ella Heikkinen 1. Taru Nikkinen (os. Jokela)
2. Pipsa Sihvonen
3. Venla Lehtonen
Liikuntaseura Pori Liikuntaseura Pori Liikuntaseura Pori Liikuntaseura Pori
1. Aada Tilenius
2. Kristiina Pirttilä
3. Lottamari Heino      
Mariehamns Gymnastikförening Mariehamns Gymnastikförening Mariehamns Gymnastikförening Mariehamns Gymnastikförening
1. Ann-Sofie Lundsten 1. Emma Pussinen 1. Malin Pussinen
2. Elin Holmqvist 2. Fanny Flink
3. Elsa Häger 3. Ylva Watkins
4. Maja Hallbäck
5. Tove Biskop
Mäntyharjun Virkistys Mäntyharjun Virkistys Mäntyharjun Virkistys Mäntyharjun Virkistys
1. Milja Marttila
Nurmijärven Voimistelu ja Liikunta Nurmijärven Voimistelu ja Liikunta Nurmijärven Voimistelu ja Liikunta Nurmijärven Voimistelu ja Liikunta
1. Päivi Hartikainen 1. Tiina Leskinen
Närpes Gymnastikklubb Närpes Gymnastikklubb Närpes Gymnastikklubb Närpes Gymnastikklubb
1. Amanda Nordström 1. Sandra Senkas
2. Elin Komsi 2. Stefanija Angeleska Damevski
3. Emelie Lassas
4. Jessica Wikman
5. Malin Gullström
6. Melissa Nordström
Oulun Pyrintö Oulun Pyrintö Oulun Pyrintö Oulun Pyrintö
1. Jessica Laitio 1. Emilia Koiranen 1. Iiris Vuorenmaa 1. Riikka Torvela
2. Teija Hiltunen 2. Emmi Väistö 2. Janika Kosunen
3. Jenni-Julia Still
4. Lili Granroth
5. Nelli-Noora Kemi
6. Päivi Pakkala-Piuhola
Pargas Idrottsförening Pargas Idrottsförening Pargas Idrottsförening Pargas Idrottsförening
1. Armida Wanström
Porin Tarmo Porin Tarmo Porin Tarmo Porin Tarmo
1. Roosa Stengård 1. Iiris Joutsi 1. Kati Syvänen
2. Julianna Jolma 2. Katri Salonen
3. Saimi Seilo 3. Laura Salonen
4. Stella Wiman
5. Tilda-Sofiia Oras
6. Venla Eränen
Porin Tarmo Porin Tarmo Porin Tarmo Porin Tarmo
1. Siiri Hatanpää
Pyrkivä Gymnastics Pyrkivä Gymnastics Pyrkivä Gymnastics Pyrkivä Gymnastics
1. Ellinoora Saarinen 1. Aino Kytömäki 1. Kia Hietakangas 1. Laura Tuominen
2. Melinda Puurula 2. Alexandra Ivanova 2. Nina Nivanaho 2. Maria Sjöblom
3. Nea Kettunen 3. Heini Laukkanen 3. Tea Mattila 3. Marika Nurmikko
4. Nicole Björk 4. Ida Laakkonen    
5. Nora Murtonen 5. Linnea Peltoniemi
6. Sirkku Korpela 6. Sannamari Lähde
7. Vilhelmiina Paijula
7. Sonja Louko
  8. VeeraLammes     
Raision Jumpparit Raision Jumpparit Raision Jumpparit Raision Jumpparit
1. Nina Litja
Savonlinnan Voimistelu ja Liikunta Savonlinnan Voimistelu ja Liikunta Savonlinnan Voimistelu ja Liikunta Savonlinnan Voimistelu ja Liikunta
1. Eerika Paajanen 1. Henna Pentikäinen 1. Heidi Sysioja
2. Ida-Marleena Vänttinen 2. Martta Hämäläinen
Suomen Taitovoimisteluklubi Suomen Taitovoimisteluklubi Suomen Taitovoimisteluklubi Suomen Taitovoimisteluklubi
1. Jenna Leminen 1. Anni Rauhala 1. Anna Ustinov 1. Anna Hämäläinen
2. Joanna Yiannakou 2. Elina Ahmala 2. Elina Kuusela
3. Paula Sipilä 3. Elli Lahtinen 3. Kaisla Vuorenmaa
4. Emma Valmari 4. Seidi Kauppi
5. Liana Melkonyan 5. Sonja Uotila
6. Salla Laeslahti
Taipumattomat Taipumattomat Taipumattomat Taipumattomat
1. Anidra Pudas
2. Camilla Tolkkinen
3. Henriikka Österlund
Tampereen Sisu Tampereen Sisu Tampereen Sisu Tampereen Sisu
1. Elli Törmä 1. Elina Uusitalo 1. Anni Pikkarainen 1. Maria Pirskanen
2. Emilia Posti 2. Reetta Rauhala 2. Annika Valli
3. Netta Markkula 3. Riikka Salonen 3. Janina Soimaniemi
Tampereen Voimistelijat Tampereen Voimistelijat Tampereen Voimistelijat Tampereen Voimistelijat
1. Annika Urvikko 1. Anna Fihlman 1. Aliisa Mäkinen 1. Ida Laisi
2. Maria Suihkola 2. Ea-Maria Jäntti 2. Sonja Salomaa 2. Riitta Taipale
3. Milka Laukkanen 3. Julia Pitkäaho 3. Veronika Vuosjoki 3. Tiia Laisi
4. Sara Pirhonen 4. Vivian Seppälä
5. Wilma Malin
6. Yulia Rogozhina
Turun Urheiluliitto Turun Urheiluliitto Turun Urheiluliitto Turun Urheiluliitto
1. Ida-Sofia Heino 1. Helmi Murto 1. Emma Vihervaara 1. Anna-Kaisa Almenoksa (os. Pitkänen)
2. Jenny Puusa 2. Kia Lehtisalo 2. Jade Kotilainen 2. Annika Suontama
3. Susan Mustajärvi 3. Sanna Jokinen 3. Jenni Lindroos
  4. Satu Järvi    
  5. Vilma Puosi    
Vaasan Telinetaiturit Vaasan Telinetaiturit Vaasan Telinetaiturit Vaasan Telinetaiturit
1. Aija Kimpimäki 1. Aada Asikainen 1. Salla Niemi 1. Nora Risla
2. Ella Kettunen 2. Amanda Hämäläinen 2. Noora Koskenmäki
3. Emmi Vakimo 3. Erika Tuuri 3. Merja Mettänen
4. Lotta Saarimaa 4. Iida Laasanen 4. Sanna Suominen
5. Sofia Pekkarinen 5. Jenna Järvenpää
6. Wilma Kolam 6. Jenni Kiveliö
7. Jessica Kiveliö
7. Josefin Ekman
8. Julia Tuuri
9. Moona Räisänen
Vasa Gymnastikförening Vasa Gymnastikförening Vasa Gymnastikförening Vasa Gymnastikförening
1. Julia Hästö 1. Eva Friman
2. Jeanine van Aarle
Viipurin Reipas Viipurin Reipas Viipurin Reipas Viipurin Reipas
1. Clara Lahtinen 1. Johanna Stark
2. Pinja Kettunen
3. Terhi Kuusisto
Voimisteluklubi Lohja Voimisteluklubi Lohja Voimisteluklubi Lohja Voimisteluklubi Lohja
1. Emma Davidsson 1. Aliisa Saarinen 1. Niina Vuorela 1. Anne Rouvinen
2. Hanna Lehtilä 2. Elsi Tahvanainen 2. Miia Nenonen
3. Noora Kantola 3. Iina Erolahti 3. Tiina Nyman
4. Juulia Raitanen
5. Nora Heikura
6. Oosa Tahvanainen
7. Venla Karttunen
Voimistelumaailma Oulu Voimistelumaailma Oulu Voimistelumaailma Oulu Voimistelumaailma Oulu
1. Eerika Pöyskö
2. Fanny Joensuu
3. Juulia Roosa Kokkonen
Voimisteluseura Helsinki Voimisteluseura Helsinki Voimisteluseura Helsinki Voimisteluseura Helsinki
1. Eveliina Piekänen 1. Sonja Kahri
2. Noora Knuutila
3. Nea Pekkarinen
Voimisteluseura Keski-Uusimaa Voimisteluseura Keski-Uusimaa Voimisteluseura Keski-Uusimaa Voimisteluseura Keski-Uusimaa
1. Pekka Haapala 1. Emilia Immonen 1. Jessica Honkanen
2. Saaga Vanhamäki 2. Erika Ala-Tuori 2. Pirkko Haapala
3. Sofia Musakka 3. Pia Bamford 3. Vilma Matinen (os. Luoma-aho)
Voimisteluseura Kieppi Voimisteluseura Kieppi Voimisteluseura Kieppi Voimisteluseura Kieppi
1. Amina Mujic 1. Annrita Laitila 1. Teea Ala-Sippola 1. Jenna Henttu
2. Emilia Haanpää 2. Lisa Laine 2. Marikki Pennanen
3. Rebecca Sinkkonen 3. Minna Hongisto-Sorjonen 3. Raija Koivisto-Jalonen
4. Rebekka Forsberg 4. Teresa Räisänen
Ylivieskan Kuula Ylivieskan Kuula Ylivieskan Kuula Ylivieskan Kuula
1. Henna Saari 1. Essi Alahautala
1. Otto Linqvist
2. Jenni Hemmilä 2. Fiina Oja
3. Kiia Karhu 3. Heli Virta
4. Miro Naukkarinen 4. Jenny Koskela
5. Neea Mäki 5. Lilian Halmetoja
6. Nina Hietanen 6. Vilma Salonpää

7. Violan Halmetoja
Vuokratuomarit Vuokratuomarit Vuokratuomarit Vuokratuomarit
1. Henna Lehtimäki 1. Miia Kulmala
2. Maria Taskula 2. Nea Ollikainen
3. Tessa Alanko