Tuomarit 2013-2016

Päivitetty 1.11.2016

TK1 tuomarit

TK2 tuomarit

TK3 tuomarit

TK4 tuomarit

Alavuuden Urheilijat

Alavuuden Urheilijat

Alavuuden Urheilijat

Alavuuden Urheilijat

 

  1. Eveliina Nurmimäki
  2. Siiri Ahola

 

 

Alppilan Salamat

Alppilan Salamat

Alppilan Salamat

Alppilan Salamat

1. Charlotte Tiainen
2.
Irene Konola
3. Jenna Taivainen

4.
Veera Karvonen
5.
Yevgine Poghosyan

  1. Anni Karppanen
  2. Laura Kaipanen
  3. Idalisa Lehtipalo
  4. Meri Tuomainen
  1. Katrianne Lehtipalo
  2. Marikki Pennanen
  3. Paula Tiitta
  4. Sonja Uotila
  1. Tiina Linna

Espoon Telinetaiturit

Espoon Telinetaiturit

Espoon Telinetaiturit

Espoon Telinetaiturit

  1. Kira Lindqvist
  2. Lotta Pitkänen
  1. Elina Salmi
  2. Isa Kaipainen
  3. Jessica Honkanen
  4. Kira Griguich
  5. Kirsi Sileoni
  6. Marianna Leivo
  7. Paula Tapiolinna-Liikkanen
  8. Riina Ahlqvist
  9. Shahlan Namiq
  1. Hanna Melgin
  2. Ida Laakkonen
  3. Nicole Staudinger
  1. Emmi Tourunen
  2. Juulia Reinikka
  3. Minna Kurronen
  4. Taina Teräs

Fitness Idrottsförening

Fitness Idrottsförening

Fitness Idrottsförening

Fitness Idrottsförening

  1. Andrea Westersund
  2. Eveliina Hyytiäinen
  3. Jessica Ena
  4. Mariya Burchalovskaya
  5. Rebecka Wargh
  6. Salla Rudnäs
  7. Sara Strömberg
  1. Kati Peltola-Vikström
  2. Marie Andersson
  1. Ida-Marie Jungell

 

Fliku-82

Fliku-82

Fliku-82

Fliku-82

  1. Jasmin Mantila
  1. Lotta Nykänen
  2. Mine Sofuoglu

 

 

Grankulla Gymnastikförening

Grankulla Gymnastikförening

Grankulla Gymnastikförening

Grankulla Gymnastikförening

  1. Sabine Jansson
  2. Sofia Wasastjerna

  1. Anna-Maria Thölix
  2. Christa Sågbom
  3. Emma Vihervaara
  4. Jenny Pratsch
  5. Pinja Hyttinen
  6. Sonja Lehto

 

 

Hango Arbetarnas Idrottsklubb

Hango Arbetarnas Idrottsklubb

Hango Arbetarnas Idrottsklubb

Hango Arbetarnas Idrottsklubb

 

  1. Helmi Parkkonen
  2. Taru Näätänen
  1.  Jade Kotilainen

 

Helsingfors Gymnastikklubb

Helsingfors Gymnastikklubb

Helsingfors Gymnastikklubb

Helsingfors Gymnastikklubb

1. Linnea Kalk

  1. Cecilia Andler
  2. Dora Sarpaneva
  3. Ida Lemström
  4. Saga Rosenström
  1. Denise Öller

 

Idrottsföreningen Drott

Idrottsföreningen Drott

Idrottsföreningen Drott

Idrottsföreningen Drott

  1. Annette Mäenpää
  2. Emilia Rönn
  3. Marina Jeloudeva
  4. Mikaela Svanbäck Laaksonen
  5. Rebecka Björkskog

1. Janina Jansson
2. Lovisa Nordström

 

  1. Pamela Skytte

Idrottsklubben Kronan

 

 

 

  1. Ida Storbjörk
  2. Linda Karlström

 

 

 

Imatran Liikuntaseura

Imatran Liikuntaseura

Imatran Liikuntaseura

Imatran Liikuntaseura

  1. Sara Backman

 

 

 

Joensuun Kataja

Joensuun Kataja

Joensuun Kataja

Joensuun Kataja

  1. Emmi Leppänen
  2. Viivi Voutilainen
  1. Emma Kurki
  2. Jutta Turunen
  3. Miira Voutilainen
  4. Nea Koistinen
  5. Ninni Hakala
  6. Sanna Hämäläinen
  7. Sara Soininen
  1. Noora Varis

 

Joensuun Voimistelu ja Liikunta

Joensuun Voimistelu ja Liikunta

Joensuun Voimistelu ja Liikunta

Joensuun Voimistelu ja Liikunta

  1. Emmi Väänänen
  1. Anni Pikkarainen
  2. Annika Kekki
  3. Henna Tahvanainen
  4. Liisa Sivonen
  5. Lotta Tuomikko
  6. Riina Nevalainen
  7. Susanna Broman

 

 

Jyväskylän Voimistelijat

Jyväskylän Voimistelijat

Jyväskylän Voimistelijat

Jyväskylän Voimistelijat

  1. Heli Korhonen
  2. Sara Redding
  1. Pernilla Jansson
  2. Salla Vuoristo
  1. Emmi Matikainen
  2. Hanna Kiviaho
  3. Mari Kuoppala
  1. Henna Riikka Pitkänen
  2. Sanna Kivi
Kajaani Gymnastic Kajaani Gymnastic Kajaani Gymnastic Kajaani Gymnastic
  1. Maria Kulju
  2. Merja Huttu
     

Kalajoen Naisvoimistelijat

Kalajoen Naisvoimistelijat

Kalajoen Naisvoimistelijat

Kalajoen Naisvoimistelijat

  1. Hinni Kerola
  2. Taina Kemppainen
  1. Reetta Fors
  2. Satu Saari-Kerola
  3. Teija Nuorala

 

 

Kankaanpään Urheilijat

Kankaanpään Urheilijat

Kankaanpään Urheilijat

Kankaanpään Urheilijat

  1. Soile Katajisto
  2. Suvi Kujansuu

1. Henna Lipponen
2. Julia Nurminen

  1. Krista Kolehmainen

 

Kotkan Telinevoimistelijat

Kotkan Telinevoimistelijat

Kotkan Telinevoimistelijat

Kotkan Telinevoimistelijat

  1. Annika Lindberg
  2. Emma Schumilov
  3. Sofia Seppänen
  4. Veera Rauhala
  1. Heidi Mikkola
  2. Riikka Metsola
  3. Saila Soininen
  4. Viivi Kiviharju

 

 

Kuopion Reippaan Voimistelijat

Kuopion Reippaan Voimistelijat

Kuopion Reippaan Voimistelijat

Kuopion Reippaan Voimistelijat

  1. Anni Heiskanen
  1. Jenni Turunen
  2. Mari Hyvärinen
  3. Mira Tuovinen
  4. Sara Julkunen
  5. Sarianne Julkunen
  6. Stiina Kekki

 

 

Kuusikon Urheilijat

Kuusikon Urheilijat

Kuusikon Urheilijat

Kuusikon Urheilijat

  1. Katri Kuikka
  2. Kirsi Hauhia
  1. Elina Lopperi
  2. Janita Karhu

 

Kyrön Voima

Kyrön Voima

Kyrön Voima

Kyrön Voima

  1. Hanna Louko
  2. Iiris Vuorenmaa
  1. Anna Annila
  2. Maria Kallio
  3. Susanna Malmivaara

 

  1. Leena Erving

Lappeenrannan Voimistelijat

Lappeenrannan Voimistelijat

Lappeenrannan Voimistelijat

Lappeenrannan Voimistelijat

  1. Henna Laukkanen
  2. Johanna Niemelä
  1. Maria Taskula
  2. Pipsa Kohonen
  3. Taru Nikkinen

 

 

Mariehamns Gymnastikförening

Mariehamns Gymnastikförening

Mariehamns Gymnastikförening

Mariehamns Gymnastikförening

  1. Anna Alavainio
  2. Ann-Sofie Lundsten
  3. Deidre Strand
  4. Elin Holmqvist
  5. Emma Pussinen
  6. Mollie Manelius
  7. Vanessa Eriksson
  8. Ylva Watkins
  1. Fanny Söderdahl

 

 

Naantalin Voimistelijat Naantalin Voimistelijat Naantalin Voimistelijat Naantalin Voimistelijat
  1. Mona Laaksonen
     

Nivalan Voimistelijat

Nivalan Voimistelijat

Nivalan Voimistelijat

Nivalan Voimistelijat

  1. Virve Närhi

 

 

 

Närpes Gymnastiförening

Närpes Gymnastiförening

Närpes Gymnastiförening

Närpes Gymnastiförening

  1. Celine Granlund
  2. Jeanine van Arle
  3. Julie Skrifvars
  4. Melissa Nordström
  5. Michelle Filpus
  6. Serena Pihlgren

 

  1. Elin Lönnqvist
  2. Emma Westerlund
  3. Jessica Wikman
  4. Sandra Senkas
  5. Stefanija Angeleska-Damevski

 

 

Oulun Pyrintö

Oulun Pyrintö

Oulun Pyrintö

Oulun Pyrintö

  1. Pihla Ojala
  2. Päivi Pakkala-Piuhola
  3. Päivi Rajavaara
  4. Reeta Pietilä
  5. Terhi Kemi
  1. Annamari Laitio
  2. Maria Vakkuri
  3. Marja Myllykangas
  4. Mira Lento
  5. Tuuli Heikura
  1. Krista Mikkonen
  2. Meiju Virta
  3. Nea Ollikainen
  1. Inka Auranen
  2. Sini Rintala

Porin Tarmo

Porin Tarmo

Porin Tarmo

Porin Tarmo

  1. Ronja Varhelahti
  1. Katri Salonen
  1. Laura Salonen

 

Raision Jumpparit

Raision Jumpparit

Raision Jumpparit

Raision Jumpparit

  1. Nina Litja
  2. Petra Suominen
  3. Veera Lammes

 

 

 

Savonlinnan Voimistelu ja Liikunta

Savonlinnan Voimistelu ja Liikunta

Savonlinnan Voimistelu ja Liikunta

Savonlinnan Voimistelu ja Liikunta

  1. Heidi Sysioja
  2. Henna Pentikäinen
  3. Milja Kesälahti
  1. Suvi Haapakoski

 

 

Suomen Taitovoimisteluklubi

Suomen Taitovoimisteluklubi

Suomen Taitovoimisteluklubi

Suomen Taitovoimisteluklubi

1. Viivi Immonen

  1. Annina Muilu
  2. Erika Pakkala
  3. Mira Salmela
  1. Kaisla Vuorenmaa
  2. Seidi Kauppi

 

Taipumattomat

Taipumattomat

Taipumattomat

Taipumattomat

  1. Camilla Tolkkinen
  2. Essi Erkkonen
  3. Milla Javarus
  4. Tuulia Salmi
  5. Virve Simonen
  1. Jenna Pajuniemi
  2. Saana Ollila
  3. Saana Rantanen
  1. Mervi Kumpuniemi
  1. Merja Mettänen

Tampereen Sisu

Tampereen Sisu

Tampereen Sisu

Tampereen Sisu

  1. Paula Rämö
  1. Janina Soimaniemi
  2. Maija Rinta
  1. Anna Santanen

 

Tampereen Voimistelijat

Tampereen Voimistelijat

Tampereen Voimistelijat

Tampereen Voimistelijat

  1. Mari Kanninen
  2. Natalia Taksheeva
  1. Aliisa Mäkinen
  2. Anna Fihlman
  3. Ea Jäntti
  4. Emmiina Sulkanen
  5. Ida Laisi
  6. Julia Pitkäaho
  7. Kaisa Ojaniemi
  8. Pauliina Juujärvi
  9. Tiia Laisi
  10. Ulla Kuusikko
  1. Maria Pirskanen
  2. Terhi Anttinen
  1. Laura Tuominen
  2. Riitta Taipale

Turun Pyrkivä

Turun Pyrkivä

Turun Pyrkivä

Turun Pyrkivä

  1. Alexandra Ivanova
  2. Sannamari Lähde
  3. Sonja Louko
  4. Yasemin Demirtas
  1. Anni Pesonen
  2. Hanna Peltoniemi
  3. Iira Murtonen
  4. Johanna Björkqvist
  5. Kia Hietakangas
  6. Tea Mattila
  1. Nina Nivanaho
  1. Maria Sjöblom
  2. Marika Nurmikko

Turun Urheiluliitto

Turun Urheiluliitto

Turun Urheiluliitto

Turun Urheiluliitto

  1. Sanna Jokinen
  2. Tanita Ojansivu
  3. Vilma Puosi
  1. Anna-Kaisa Pitkänen
  2. Annika Suontama
  3. Jenni Pajari
  4. Tessa Johnson
  1. Jaana Korvenranta
  2. Jenni Lindroos
  3. Kati Syvänen
  4. Maria Heino

 

Vaasan Telinetaiturit

Vaasan Telinetaiturit

Vaasan Telinetaiturit

Vaasan Telinetaiturit

  1. Alisa Forslund
  2. Annette Hagström               
  3. Julia Tuuri
  4. Martti Saarinen
  1. Amanda Hämäläinen
  2. Elina Auronen
  3. Ella Suomela
  4. Jenni Paavola
  5. Johanna Rosenberg
  6. Josefin Ekman
  7. Linda Ahlroos
  8. Lumia Puhakainen
  9. Madelen Nyman
  10. Moona Räisänen
  11. Salla Niemi
  12. Sonja Salomaa
  13. Tiina Takala
  1. Nora Risla
  2. Sanna Suominen 
  1. Noora Koskenmäki
  2. Teresa Räisänen
  3. Tuulia Räisänen
Vasa Gymnastikförening Vasa Gymnastikförening Vasa Gymnastikförening Vasa Gymnastikförening

1. Wilma Kolam

 

 1. Julia Hästö  

Viipurin Reipas Viipurin Reipas Viipurin Reipas Viipurin Reipas
  1. Maria Halttunen
  2. Natalia Kuismanen
     

Voimisteluklubi Lohja

Voimisteluklubi Lohja

Voimisteluklubi Lohja

Voimisteluklubi Lohja

 

  1. Annami Laukkanen
  2. Iina Erolahti
  3. Janina Hannula
  4. Julia Hannula
  5. Merja Näsänen
  6. Mimmi Räikkönen
  7. Minna Hannula
  8. Niina Vuorela
  9. Pauliina Vastamäki
  10. Sanni Lehtinen
  1. Miia Nenonen
  2. Tiina Nyman
  1. Anne Rouvinen

Voimisteluseura Keski-Uusimaa

Voimisteluseura Keski-Uusimaa

Voimisteluseura Keski-Uusimaa

Voimisteluseura Keski-Uusimaa

  1. Hannele Yläranta
  2. Pekka Haapala
  3. Sofia Musakka
  1. Pia Bamford
  2. Riina Tonttila
  1. Vilma Luoma-aho
  1. Pirkko Haapala

Voimisteluseura Helsinki

Voimisteluseura Helsinki

Voimisteluseura Helsinki

Voimisteluseura Helsinki

  1. Eveliina Arsiola
  2. Nana Snellman
  3. Siiri Paunio
  1. Meri Bremer

 

 

Voimisteluseura Kieppi

Voimisteluseura Kieppi

Voimisteluseura Kieppi

Voimisteluseura Kieppi

  1. Elisa Galeri-Dévényi
  2. Jessica Honkanen
  3. Johanna Ant-Wuorinen
  4. Liisi Tahvanainen
  1. Mimosa Raitamaa
  1. Jenna Henttu
  2. Kreetta Astala
  3. Teea Ala-Sippola
  1. Raija Koivisto-Jalonen

Ylivieskan Voimistelu ja Liikunta

Ylivieskan Voimistelu ja Liikunta

Ylivieskan Voimistelu ja Liikunta

Ylivieskan Voimistelu ja Liikunta

  1. Hannamari Männistö
  2. Janika Kosunen
  3. Minna Vilppola
  4. Nina Hietanen
  5. Jasmin Särkioja
  6. Virpi Hemmilä
  1. Anidra Pudas
  2. Annika Valli
  3. Heidi Hannula
  4. Heli Virta
  5. Juulia Saari
  6. Lilian Halmetoja
  7. Miia Kulmala
  8. Otto Lindqvist

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Kari Vehmanen