Naisten telinevoimistelun 

A-maajoukkue 

Naisten A-maajoukkueen voimistelijat

päivitetty 10.2.2021

Naisten A-maajoukkueen YDINRYHMÄ

1. Ada Hautala 2003 Oulun Pyrintö
2. Enni Kettunen 2002 Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki
3. Maisa Kuusikko 2005 Tampereen Voimistelijat
4. Sani Mäkelä (C) 2002 Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki

Naisten A-maajoukkue

5. Annika Urvikko 1990 Tampereen Voimistelijat
6. Iida Haapala 2003 Voimisteluseura Keski-Uusimaa, Tuusula
7. Lea Bernards 2002 Espoon Telinetaiturit
8. Lilian Langenskiöld 2002 Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki
9. Maija Leinonen 1996 Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki
10. Malla Montell 2004 Oulun Pyrintö
11. Rosanna Ojala (C) 1994 Tampereen Sisu
12. Saara Kokko (C) 2003 Oulun Pyrintö
13. Sara Loikas 2004 Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki
14. Siiri Saukkonen 2000 Voimisteluseura Kieppi, Helsinki


Tyttöjen A-maajoukkueen voimistelijat

päivitetty 19.4.2021

2005 syntyneet

1. Alexandra Haranen Voimisteluseura Kieppi, Helsinki
2. Elin Pawli (C) Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki
3. Hilla-Reetta Aho Kuusikon Urheilijat, Vantaa
4. Ilona Kossila Voimisteluseura Keski-Uusimaa, Tuusula
5. Kaia Tanskanen Jyväskylän Voimistelijat
6. Misella Antila Vaasan Telinetaiturit
7. Pihla Kunnari Taipumattomat, Rovaniemi

2006 syntyneet

8. Anna Sipilä Tampereen Voimistelijat
9. Anni Vuorikoski Espoon Telinetaiturit
10. Inka Takalo Oulun Pyrintö
11. Jemina Phan (C) Turun Urheiluliitto
12. Sara Laiho Kuusikon Urheilijat, Vantaa
13. Sofia Kivekäs Espoon Telinetaiturit

2007 syntyneet

14. Iina Kumpulainen, Vaasan Telinetaiturit
15. Jenna Potinoja, Turun Urheiluliitto
16. Minea Vuorisalo, Espoon Telinetaiturit
17. Minna Harju, Suomen Taitovoimisteluklubi,Helsinki
18. Neelia Siikala, Espoon Telinetaiturit
19. Nella Männikkö, Voimisteluseura Keski-Uusimaa, Tuusula
20. Olivia Vättö, Espoon Telinetaiturit
21. Seela Säntti, Voimisteluseura Kieppi, Helsinki

2008 syntyneet

22. Essi Keskitalo, Pyrkivä Gymnastics, Turku
23. Evelin Veistelehto, Alppilan Salamat, Helsinki
24. Iina Vuorikoski, Espoon Telinetaiturit
25. Maria Antila, Espoon Telinetaiturit
26. Hertta-Sofia Hiekkataipale, Tampereen Voimistelijat

 

Leirit

16.-20.9.2020 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto

26.-30.11.2020 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto

27.-31.1.2021 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto päivitetty 19.1.2021

25.2.-4.3.2021 A- ja B-TTR maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto

12.-14.4.2021 EM- ja ydinryhmän leiri, Kuortaneen urheiluopisto

28.6.-1.7.2021 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto

22.-26.9.2021 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto

1.-5.12.2021 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto