Naisten telinevoimistelun 

A-maajoukkue 

Naisten A-maajoukkueen voimistelijat

päivitetty 29.6.2020

Naisten A-maajoukkueen YDINRYHMÄ

1. Ada Hautala 2003 Oulun Pyrintö
2. Enni Kettunen 2002 Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki
3. Maija Leinonen 1996 Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki
4. Maisa Kuusikko 2005 Tampereen Voimistelijat
5. Nitta Nieminen 2003 Tampereen Voimistelijat
6. Rosanna Ojala (C) 1994 Tampereen Sisu
7. Sani Mäkelä (C) 2002 Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki

Naisten A-maajoukkue

7. Annika Urvikko 1990 Tampereen Voimistelijat
8. Fanni Ruuhonen 2003 Tampereen Sisu
9. Iida Haapala 2003 Voimisteluseura Keski-Uusimaa, Tuusula
10. Lea Bernards 2002 Espoon Telinetaiturit
11. Lilian Langenskiöld 2002 Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki
12. Malla Montell 2004 Oulun Pyrintö
13. Saara Kokko (C) 2003 Oulun Pyrintö
14. Sara Loikas 2004 Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki
15. Siiri Saukkonen 2000 Voimisteluseura Kieppi, Helsinki


Tyttöjen A-maajoukkueen voimistelijat

päivitetty 2.6.2020

2005 syntyneet

1. Alexandra Haranen Voimisteluseura Kieppi, Helsinki
2. Elin Pawli (C) Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki
3. Hilla-Reetta Aho Kuusikon Urheilijat, Vantaa
4. Ilona Kossila Voimisteluseura Keski-Uusimaa, Tuusula
5. Kaia Tanskanen Jyväskylän Voimistelijat
6. Misella Antila Vaasan Telinetaiturit
7. Pihla Kunnari Taipumattomat, Rovaniemi

2006 syntyneet

8. Anni Vuorikoski Espoon Telinetaiturit
9. Inka Takalo Oulun Pyrintö
10. Jemina Phan (C) Turun Urheiluliitto
11. Sara Laiho Kuusikon Urheilijat, Vantaa

2007 syntyneet

12. Minea Vuorisalo, Espoon Telinetaiturit
13. Olivia Vättö, Espoon Telinetaiturit
14. Seela Säntti, Voimisteluseura Kieppi, Helsinki
15. Minna Harju, Suomen Taitovoimisteluklubi, Helsinki
16. Jenna Potinoja, Turun Urheiluliitto
17. Nella Männikkö, Voimisteluseura Keski-Uusimaa, Tuusula


Leirit

24.-28.1.2019 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto, päivitetty 17.1.2019

20.-27.2.2019 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto, päivitetty 19.2.2019

3.-5.4.2019 Naisten EM-leiri, Helsinki

16.5.2019 Tyttöjen JPM-leiri, Tuusula

18.-20.6.2019 Tyttöjen JMM-leiri, Tampere

17.-20.7.2019 Tyttöjen EYOF-leiri, Samorin, Slovakia

12.-16.9.2019 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto, päivitetty 4.9.2019

19.9.2019 Naisten ja tyttöjen PEM-leiri, Tuusula

28.11.-2.12.2019 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto, päivitetty 21.11.2019

23.-27.1.2020 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto

19.-26.2.2020 A- ja B TTR-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto, päivitetty 17.2.2020

14.-18.6.2020 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto, päivitetty 2.6.2020

16.-20.9.2020 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto

26.-30.11.2020 A-maajoukkueleiri, Kuortaneen urheiluopisto