Hyppää sisältöön
Home » Uutiset » Haku TeamGymin kilpajoukkueiden lasten-, nuorten- ja aikuisten leireille on auki 7.5.-31.5.2026!
07.05.2026

Haku TeamGymin kilpajoukkueiden lasten-, nuorten- ja aikuisten leireille on auki 7.5.-31.5.2026!

Voimisteluliiton tavoitteena on kehittää ja ylläpitää TeamGymin valmennusjärjestelmää, johon kuuluu valtakunnallinen leiritoiminta ja maajoukkuetoiminta. Valmennusjärjestelmän tavoitteena on mahdollistaa urheilijoiden ja valmentajien polku seuratasolta kansainväliselle huipulle.

Haku lasten-, nuorten- ja aikuisten leirikaudelle 2026-2027 on tuttuun tapaan toukokuussa.
Haku on auki 31.5.2025 asti.

Hakulomakkeen löydät valmennus sivulta. Suora linkki hakulomakkeeseen löytyy tästä

Alkupolkuleirit ovat haettavissa ympäri vuoden erillisellä lomakkeella, joka löytyy nettisivuilta täältä.

Avoimet kilpalinjan ja harrastekilpalinjan leirit ovat avoimia leirejä, joille ilmoittautuminen tapahtuu viimeistään 1 kk ennen leiriä. 

Yläkoulu- ja II-asteen leiritykseen Vierumäen urheiluopistolla haetaan yksilöinä ja haku on auki 31.5.asti. Lue lisää Vierumäen Urheiluopiston sivuilta.

 

Lisätietoa

Sonia Solismaa

Sonia Solismaa

Lajipäällikkö, TeamGym ja trampoliinivoimistelu

Lajin ja valmennuksen kehittämistyö, tuomaritoiminta ja -koulutukset, kansalliset ja kansainväliset kilpailut, valmennusleirit, olosuhdeasiat (telineet, halliratkaisut ja konsultointi)

Haku