Hyppää sisältöön

TeamGymin tuloshistoriaa

TeamGymin tulosarkistoon on koottu lajin parhaimpia suomalaissijoituksia kansainvälisistä arvokilpailuista sekä SM-kilpailujen ja TeamGym Cupin tuloksia. 

Kansalliset kilpailut 

2021
SM-Kilpailut

Naiset
1. Elecstreme, Espoon telinetaiturit
2. Helsinki Unified, Healsingfors Gymnastikklubb ja Fliku -82

Sekajoukkueet
1. TV Mix, Tampereen Voimistelijat

Tytöt
1. Effects, Espoon Telinetaiturit
2. Fierce, Tampereen Voimistelijat
3. Twister, Oulun Pyrintö

Nuoret sekajoukkueet
1. Juniormix, Joensuun Kataja

Vuonna 2021 ei järjestetty TeamGym Cup sarjaa koronapandemian vuoksi.

2020
SM-Kilpailut

Naiset
1. Elecstreme, Espoon Telinetaiturit
2. Celeda, Fliku-82

Sekajoukkueet
1. Jyvomix, Jyväskylän Voimistelijat

Tytöt
1. Safine, Härmän Siskot
2. Effects, Espoon telinetaiturit
3. Fierce, Tampereen Voimistelijat

Nuoret sekajoukkueet
1. Juniormix, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta

Vuonna 2020 ei järjestetty TeamGym Cup sarjaa koronapandemian vuoksi.

2019
SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Elecstreme, Espoon Telinetaiturit
3. Edustus, Tampereen Voimistelijat

Sekajoukkueet
1. Jyvomix, Jyväskylän Voimistelijat

Miehet
1. Kunniammiähet, Tampereen Voimistelijat

Junioritytöt
1. Effects, Espoon Telinetaiturit
2. Celeda, Fliku -82
3. Safine, Härmän Siskot

TeamGym Cup 2019

5.luokka
1. Celeda, Fliku-82
2. Serene, Jyväskylän Voimistelijat
3. Stelle, Viipurin Reipas

4.luokka
1. Zadoria, Taipumattomat
2. Firelle, Fliku
3. Stars, Härmän Siskot ja Focus, Tampereen Voimistelijat

3.luokka
1. Twister, Oulun Pyrintö
2. Felicia, Fliku-82
3. Epic, Espoon Telinetaiturit

2.luokka
1. Cherries, Joensuun Kataja
2. Electric, Espoon Telinetaiturit
3. Vivace, Viipurin Reipas

2018
SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Shellies, Joensuun Kataja
3. Elecstreme, Espoon Telinetaiturit

Sekajoukkueet
1. JyVo Mix, Jyväskylän Voimistelijat

Junioritytöt
1. Celeda, Fliku-82
2. Fierce, Tampereen Voimistelijat
3. Delizia, Viipurin Reipas

Junioripojat
1. Sairaannopeet, Tampereen Voimistelijat

TeamGym Cup 2018

5.luokka
1. Celeda, Fliku-82
2. Zaplit, Taipumattomat
3. Delizia, Viipurin Reipas

4.luokka
1. Electra, Alavuden Urheilijat
2. Effects, Espoon Telinetaiturit
3. Stelle, Viipurin Reipas

3.luokka
1. Valerie, Jyväskylän Voimistelijat
2. Felicia, Fliku-82
3. Fedoria, Taipumattomat

2.luokka
1. Desire, Taipumattomat
2. Fiorella, Fliku-82
3. Timantit, Jyväskylän Voimistelijat

2017
SM-kilpailut

Naiset
1. Edustus, Tampereen Voimistelijat
2. Shellies, Joensuun Kataja
3. Helsingfors Gymnastikklubb

Sekajoukkueet
1. JyVo Mix, Jyväskylän Voimistelijat

Juniorityöt
1. Elecstreme, Espoon Telinetaiturit
2. Delizia, Viipurin Reipas
3. Celeda, Fliku-82

Juniorisekajoukkueet
1. Mix, Tampereen Voimistelijat

TeamGym Cup 2017

5.luokka
1. Elecstreme, Espoon Telinetaiturit
2. Delizia, Viipurin Reipas
3. Celeda, Fliku-82

4.luokka
1. Safine, Härmän Siskot
2. Exotic, Espoon Telinetaiturit
3. Melodies, Joensuun Kataja

3.luokka
1. Effects, Espoon Telinetaiturit
2. Stelle, Viipurin Reipas
3. Treasures, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta

2.luokka
1. Epic, Espoon Telinetaiturit
2. Fairies, Joensuun Kataja
3. Lilies, Tampereen Voimistelijat

2016
SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Edustus, Tampereen Voimistelijat
3. Sparks, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta

Junioritytöt
1. Delizia, Viipurin Reipas
2. Shellies, Joensuun Kataja
3. Elecstreame, Espoon Telinetaiturit

TeamGym Cup 2016

5.luokka
1. Sparks, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta
2. Edustus, Tampereen Voimistelijat
3. Helsingfors Gymnastikklubb

5 jr. luokka
1. Delizia, Viipurin Reipas
2. Shellies, Joensuun Kataja
3. Junnuedustus, Tampereen Voimistelijat

4. luokka
1. Corals, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta
2. Celeda, Fliku -82
3. Phoenix, Alavuden Urheilijat

3. luokka
1. Fierce, Tampereen Voimistelijat
2. Zaplit, Taipumattomat
3. Melodies, Joensuun Kataja

2015
SM-kilpailut

Naiset
1. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
2. Helsingfors Gymnastikklubb
3. Sparks, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta

Junioritytöt
1. Delizia, Viipurin Reipas
2. Shellies, Joensuun Kataja
3. Junnuedustus, Tampereen Voimistelijat

TeamGym Cup 2015

5. luokka
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
3. Sparks, Joensuun Vomistelu- ja Liikunta

4. luokka
1. Shellies, Joensuun Kataja
2. United, Alppilan Salamat ja Voimisteuseura Kieppi
3. Delizia, Viipurin Reipas

3. luokka
1. Platium, Voimisteluseura Kieppi
2. Safine, Härmän Siskot
3. Corals, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta

2014
SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
3. Jyväskylän Voimistelijat

Sekajoukkueet
1. Joensuun Kataja mix

Juniorit
1. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
2. Joensuun Kataja juniorit
3. AS-Kieppi

TeamGym Cup 2014

5. luokka
1. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
2.. TG Jyväskylä, Jyväskylän Voimistelijat
3. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta

4. luokka
1. Shellies, Joensuun Kataja
2. AS-Kieppi
3. Testarossa, Voimisteluseura Keski-uusimaa ja Voimisteluklubi Lohja / Thunder, Tampereen Voimistelijat

3. luokka
1. Delizia, Viipurin Reipas
2. Marakatit, Tampereen Voimistelijat
3. Mirages, Joensuun Voimistelu ja Liikunta

2013
SM-kilpailut

Naiset 1. Tampereen Voimistelijat
2. Helsingfors Gymnastikklubb
3. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat

Sekajoukkueet
1. Joensuun Kataja

Juniorit
1. Fidele, Fliku-82
2. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
3. JoKa-juniorit, Joensuun Kataja

TeamGym Cup 2013

5. luokka, seniorit
1. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
2. Helsingfors Gymnastikklubb
3. Sekajoukkue Joensuu, Joensuun Kataja / Eplica, Jyväskylän Voimistelijat

5. luokka, juniorit
1. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta

4. luokka
1. Thunder, Tampereen Voimistelijat
2. Phoenix, Alavuden Urheilijat
3. Remix, Fliku

3. luokka
1. Freesia, Jyväskylän Voimistelijat
2. Mirages, Joensuun Voimistelu ja Liikunta 3. Shellies, Joensuun Kataja

2012
SM-kilpailut

Naiset
1. Tampereen Voimistelijat
2. Barbit, Joensuun Kataja
3. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat

Sekajoukkueet, juniorit
1. Joensuun Kataja

Juniorit
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Remix, Fliku
3. Unique, Voimisteluseura Kieppi

TeamGym Cup 2011-2012

5. luokka, seniorit
1. Barbies, Joensuun Kataja
2. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat

5. luokka, juniorit
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
3. Unique, Voimisteluseura Kieppi

4. luokka
1. Remix, Fliku
2. Taipumattomat
3. Whistlers, Tampereen Voimistelijat / Oulun Pyrintö

3. luokka
1. Shellies, Joensuun Kataja
2. Arise, Alppilan Salamat / Freesia, Jyväskylän Voimistelijat

2011
SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb, seniorit
2. Tampereen Voimistelijat
3. Barbit, Joensuun Kataja

Juniorit
1. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat
2. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
3. Helsingfors Gymnastikklubb, juniorit

TeamGym Cup 2010-2011

5. luokka seniorit
1. Joensuun Kataja, Barbit
2. Tampereen Voimistelijat
3. Helsingfors Gymnastikklubb

5. luokka junorit
1. Elpica, Jyväskylän Voimistelijat ja Helsingfors Gymnastikklubb juniorit

4. luokka
1. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat
2. Taipumattomat
3. Sparks, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta

3. luokka
1. Strambo, Viipurin Reipas
2. Sparks, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta
3. Oulun Pyrintö

2010
SM-kilpailut

Naiset
1. Tampereen Voimistelijat
2. Roxanne, Fliku-82 ja Alppilan Salamat
3. Helsingfors Gymnastikklubb

Miehet
1. JyVo miehet, Jyväskylän Voimistelijat

Juniorit
1. Team Helsinki, Alppilan Salamat ja Fliku-82
2. Pink Ladies, Tampereen Voimistelijat
3. Barbit, Joensuun Kataja

TeamGym Cup 2009-2010

5. luokka, seniorit
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Tampereen Voimistelijat
3. Roxanne, Fliku

5. luokka, juniorit
1. Pink Ladies, Tampereen Voimistelijat
2. Team Helsinki
3. Joensuun Kataja

4. luokka
1. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat
2. Delicats, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
3. Alppilan Urheilijat

3. luokka
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Effects, Espoon Telinetaiturit
3. Amelie, Fliku

2009
SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Tampereen Voimistelijat, seniorit
3. Roxanne, Fliku-82

Miehet
1. Jyväskylän Voimistelijat -79

Juniorit
1. Tampereen Voimistelijat, juniorit
2. Alppilan Salamat
3. Joensuun Kataja

Haku