TeamGymin kansainväliset tulokset

TeamGymin tulosarkiston kansainvälisten kilpailujen tulokset.

 

2016

EM-kilpailut
Naiset
Finaalin 4.sija, Suomen maajoukkue
Tytöt
Finaalin 4.sija, tyttöjen Suomen maajoukkue

Junioreiden PM-Kilpailut
Tytöt
7. sija, Joensuun Kataja
8. sija, Viipurin Reipas

 

2015

PM-Kilpailut
Naiset
7. sija, Tampereen Voimistelijat
10. sija, Helsingfors Gymnastikklubb

 

2014

EM-kilpailut
Naiset
Finaalin 5. sija, Suomen maajoukkue
Juniorit
Finaalin 5. sija, tyttöjen Suomen maajoukkue

 

2013

PM-kilpailut
Naiset
5. sija, Tampereen Voimistelijat
8. sija, Helsingfors Gymnastikklubb

2012

EM-kilpailut
Naiset
Pronssia, Suomen maajoukkue
Juniorit
5. sija, Suomen tyttöjen maajoukkue

Junioreiden PM-kilpailut
Tytöt
9. sija, Jyväskylän Voimistelijat - Joensuun Kataja
10. sija, Joensuun Voimistelu ja Liikunta

2011

PM-kilpailut
Naiset
8. sija, Helsingfors Gymnastikklubb
9. sija, Tampereen Voimistelijat

2010

EM-kilpailut
Naiset
Finaalin 5. sija, Tampereen Voimistelijat
Alkukilpailun 12. sija, Helsingfors Gymnastikklubb
Juniorit
Finaalin 6. sija, Suomen juniorimaajoukkue

Junioreiden PM-kilpailut
Tytöt
5. sija, Tampereen Voimistelijat
7. sija, Joensuun Kataja

2009

PM-kilpailut
Naiset
7. sija, Tampereen Voimistelijat
8. sija, Helsingfors Gymnastikklubb
Sekajoukkueet
7. sija, Jyväskylän Voimistelijat - Fliku-82

2008

EM-kilpailut
Naiset
Finaalin 5. sija, Tampereen Voimistelijat
Alkukilpailun 12. sija, Helsingfors Gymnastikklubb
Sekajoukkueet
Alkukilpailun 16. sija, Jyväskylän Voimistelijat -79

Kotimaiset kilpailut

2016

SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Edustus, Tampereen Voimistelijat
3. Sparks, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta

Junioritytöt
1. Delizia, Viipurin Reipas
2. Shellies, Joensuun Kataja
3. Elecstreame, Espoon Telinetaiturit

TeamGym Cup 2016

5.luokka
1. Sparks, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta
2. Edustus, Tampereen Voimistelijat
3. Helsingfors Gymnastikklubb

5 jr. luokka
1. Delizia, Viipurin Reipas
2. Shellies, Joensuun Kataja
3. Junnuedustus, Tampereen Voimistelijat

4. luokka
1. Corals, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta
2. Celeda, Fliku -82
3. Phoenix, Alavuden Urheilijat

3. luokka
1. Fierce, Tampereen Voimistelijat
2. Zaplit, Taipumattomat
3. Melodies, Joensuun Kataja

2015

SM-kilpailut

Naiset
1. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
2. Helsingfors Gymnastikklubb
3. Sparks, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta

Junioritytöt
1. Delizia, Viipurin Reipas
2. Shellies, Joensuun Kataja
3. Junnuedustus, Tampereen Voimistelijat

TeamGym Cup 2015

5. luokka
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
3. Sparks, Joensuun Vomistelu- ja Liikunta

4. luokka
1. Shellies, Joensuun Kataja
2. United, Alppilan Salamat ja Voimisteuseura Kieppi
3. Delizia, Viipurin Reipas

3. luokka
1. Platium, Voimisteluseura Kieppi
2. Safine, Härmän Siskot
3. Corals, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta

2014

SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
3. Jyväskylän Voimistelijat

Sekajoukkueet
1. Joensuun Kataja mix

Juniorit
1. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
2. Joensuun Kataja juniorit
3. AS-Kieppi

TeamGym Cup 2014

5. luokka
1. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
2.. TG Jyväskylä, Jyväskylän Voimistelijat
3. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta

4. luokka
1. Shellies, Joensuun Kataja
2. AS-Kieppi
3. Testarossa, Voimisteluseura Keski-uusimaa ja Voimisteluklubi Lohja / Thunder, Tampereen Voimistelijat

3. luokka
1. Delizia, Viipurin Reipas
2. Marakatit, Tampereen Voimistelijat
3. Mirages, Joensuun Voimistelu ja Liikunta

2013

SM-kilpailut

Naiset
1. Tampereen Voimistelijat
2. Helsingfors Gymnastikklubb
3. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat

Sekajoukkueet
1. Joensuun Kataja

Juniorit
1. Fidele, Fliku-82
2. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
3. JoKa-juniorit, Joensuun Kataja

TeamGym Cup 2013

5. luokka, seniorit
1. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
2. Helsingfors Gymnastikklubb
3. Sekajoukkue Joensuu, Joensuun Kataja / Eplica, Jyväskylän Voimistelijat

5. luokka, juniorit
1. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta

4. luokka
1. Thunder, Tampereen Voimistelijat
2. Phoenix, Alavuden Urheilijat
3. Remix, Fliku

3. luokka
1. Freesia, Jyväskylän Voimistelijat
2. Mirages, Joensuun Voimistelu ja Liikunta 3. Shellies, Joensuun Kataja

2012

SM-kilpailut

Naiset
1. Tampereen Voimistelijat
2. Barbit, Joensuun Kataja
3. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat

Sekajoukkueet, juniorit
1. Joensuun Kataja

Juniorit
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Remix, Fliku
3. Unique, Voimisteluseura Kieppi

TeamGym Cup 2011-2012

5. luokka, seniorit
1. Barbies, Joensuun Kataja
2. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat

5. luokka, juniorit
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
3. Unique, Voimisteluseura Kieppi

4. luokka
1. Remix, Fliku
2. Taipumattomat
3. Whistlers, Tampereen Voimistelijat / Oulun Pyrintö

3. luokka
1. Shellies, Joensuun Kataja
2. Arise, Alppilan Salamat / Freesia, Jyväskylän Voimistelijat

2011

SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb, seniorit
2. Tampereen Voimistelijat
3. Barbit, Joensuun Kataja

Juniorit
1. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat
2. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
3. Helsingfors Gymnastikklubb, juniorit

2010

SM-kilpailut

Naiset
1. Tampereen Voimistelijat
2. Roxanne, Fliku-82 ja Alppilan Salamat
3. Helsingfors Gymnastikklubb

Miehet
1. JyVo miehet, Jyväskylän Voimistelijat

Juniorit
1. Team Helsinki, Alppilan Salamat ja Fliku-82
2. Pink Ladies, Tampereen Voimistelijat
3. Barbit, Joensuun Kataja

TeamGym Cup 2009-2010

5. luokka, seniorit
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Tampereen Voimistelijat
3. Roxanne, Fliku

5. luokka, juniorit
1. Pink Ladies, Tampereen Voimistelijat
2. Team Helsinki
3. Joensuun Kataja

4. luokka
1. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat
2. Delicats, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
3. Alppilan Urheilijat

3. luokka
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Effects, Espoon Telinetaiturit
3. Amelie, Fliku

2009

SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Tampereen Voimistelijat, seniorit
3. Roxanne, Fliku-82

Miehet
1. Jyväskylän Voimistelijat -79

Juniorit
1. Tampereen Voimistelijat, juniorit
2. Alppilan Salamat
3. Joensuun Kataja