TeamGymin tulosarkisto

TeamGymin tulosarkistoon on koottu lajin parhaimpia suomalaissijoituksia kansainvälisistä ja kotimaisista arvokilpailuista naisten ja junioreiden sarjoissa. Mikäli sinulla on tiedossasi puuttuvia tuloksia tai korjauksia jo löytyviin tuloksiin, olethan yhteydessä TeamGymin lajipäällikköön!

 

TeamGym Cup kausi 2018

2.Luokka

1. Desire           Taip            13
2. Fiorella Fliku 12
3. Timantit JyVo 10
4. Electric EsTT 7
5. Lilies TV 6
6. Mixed JoenVoLi 4
7. Aurum Kieppi 4
8. Sadira HäSi 4
9. Vieterit OP 2
Odessiat AS 0
Sparkle KRV 0
Flames JoKa 0

3. Luokka

1.   Valerie JyVo 18
2. Felicia Fiku 14
3. Fedoria Taip 12
4. Fairies JoKa 7
5. Epic EsTT 7
6. Twister OP 2
Emissio VSK-U 0
Nereida     JoenVoLi 0
  Stars HäSi
Dalia  JyVo 0
Shines KRV 0
Minodellas    TV 0
HGK 0

4. Luokka

1. Electra AU 15
2. Effects EsTT 13
3. Stelle ViRe 12
4. Treasures JoenVoLi      9
5. Safine HäSi 4
Sairaan nopeet      TV 0

 

5. Luokka

1.    Celeda Fliku 10
2. Zaplit Taip 8
3. Delizia ViRe 8
4. Safine HäSi 8
5.  Elecstreme    EsTT 6
6.  Fierce TV 5
7. JNS Prime JoKa/JoenVoLi       4
8.  Exotic  EsTT 4
9. Kieppi 3
10. Adora JyVo 2

TeamGym SeuraCup 2018

1.      Fliku -82         36  
2.  Espoon Telinetaiturit    33 
2.   Taipumattomat        33 
4.   Jyväskylän Voimistelijat     28 
5.  Viipurin Reipas 20 
6.   Härmän Siskot  16
7.   Alavuden Urheilijat  15 
8.   Viipurin Reipas  12
9.   Joensuun Voimistelu- ja Liikunta   11
10.   Tampereen Voimistelijat 7
10.  Joensuun Kataja 7
11.   Kieppi 3
12.   Oulun Pyrintö 2

Kansalliset kilpailut

2016

SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Edustus, Tampereen Voimistelijat
3. Sparks, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta

Junioritytöt
1. Delizia, Viipurin Reipas
2. Shellies, Joensuun Kataja
3. Elecstreame, Espoon Telinetaiturit

TeamGym Cup 2016

5.luokka
1. Sparks, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta
2. Edustus, Tampereen Voimistelijat
3. Helsingfors Gymnastikklubb

5 jr. luokka
1. Delizia, Viipurin Reipas
2. Shellies, Joensuun Kataja
3. Junnuedustus, Tampereen Voimistelijat

4. luokka
1. Corals, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta
2. Celeda, Fliku -82
3. Phoenix, Alavuden Urheilijat

3. luokka
1. Fierce, Tampereen Voimistelijat
2. Zaplit, Taipumattomat
3. Melodies, Joensuun Kataja

2015

SM-kilpailut

Naiset
1. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
2. Helsingfors Gymnastikklubb
3. Sparks, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta

Junioritytöt
1. Delizia, Viipurin Reipas
2. Shellies, Joensuun Kataja
3. Junnuedustus, Tampereen Voimistelijat

TeamGym Cup 2015

5. luokka
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
3. Sparks, Joensuun Vomistelu- ja Liikunta

4. luokka
1. Shellies, Joensuun Kataja
2. United, Alppilan Salamat ja Voimisteuseura Kieppi
3. Delizia, Viipurin Reipas

3. luokka
1. Platium, Voimisteluseura Kieppi
2. Safine, Härmän Siskot
3. Corals, Joensuun Voimistelu- ja Liikunta

2014

SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
3. Jyväskylän Voimistelijat

Sekajoukkueet
1. Joensuun Kataja mix

Juniorit
1. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
2. Joensuun Kataja juniorit
3. AS-Kieppi

TeamGym Cup 2014

5. luokka
1. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
2.. TG Jyväskylä, Jyväskylän Voimistelijat
3. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta

4. luokka
1. Shellies, Joensuun Kataja
2. AS-Kieppi
3. Testarossa, Voimisteluseura Keski-uusimaa ja Voimisteluklubi Lohja / Thunder, Tampereen Voimistelijat

3. luokka
1. Delizia, Viipurin Reipas
2. Marakatit, Tampereen Voimistelijat
3. Mirages, Joensuun Voimistelu ja Liikunta

2013

SM-kilpailut

Naiset
1. Tampereen Voimistelijat
2. Helsingfors Gymnastikklubb
3. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat

Sekajoukkueet
1. Joensuun Kataja

Juniorit
1. Fidele, Fliku-82
2. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
3. JoKa-juniorit, Joensuun Kataja

TeamGym Cup 2013

5. luokka, seniorit
1. TV Edustus, Tampereen Voimistelijat
2. Helsingfors Gymnastikklubb
3. Sekajoukkue Joensuu, Joensuun Kataja / Eplica, Jyväskylän Voimistelijat

5. luokka, juniorit
1. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta

4. luokka
1. Thunder, Tampereen Voimistelijat
2. Phoenix, Alavuden Urheilijat
3. Remix, Fliku

3. luokka
1. Freesia, Jyväskylän Voimistelijat
2. Mirages, Joensuun Voimistelu ja Liikunta 3. Shellies, Joensuun Kataja

2012

SM-kilpailut

Naiset
1. Tampereen Voimistelijat
2. Barbit, Joensuun Kataja
3. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat

Sekajoukkueet, juniorit
1. Joensuun Kataja

Juniorit
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Remix, Fliku
3. Unique, Voimisteluseura Kieppi

TeamGym Cup 2011-2012

5. luokka, seniorit
1. Barbies, Joensuun Kataja
2. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat

5. luokka, juniorit
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
3. Unique, Voimisteluseura Kieppi

4. luokka
1. Remix, Fliku
2. Taipumattomat
3. Whistlers, Tampereen Voimistelijat / Oulun Pyrintö

3. luokka
1. Shellies, Joensuun Kataja
2. Arise, Alppilan Salamat / Freesia, Jyväskylän Voimistelijat

2011

SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb, seniorit
2. Tampereen Voimistelijat
3. Barbit, Joensuun Kataja

Juniorit
1. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat
2. Sparks, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
3. Helsingfors Gymnastikklubb, juniorit

2010

SM-kilpailut

Naiset
1. Tampereen Voimistelijat
2. Roxanne, Fliku-82 ja Alppilan Salamat
3. Helsingfors Gymnastikklubb

Miehet
1. JyVo miehet, Jyväskylän Voimistelijat

Juniorit
1. Team Helsinki, Alppilan Salamat ja Fliku-82
2. Pink Ladies, Tampereen Voimistelijat
3. Barbit, Joensuun Kataja

TeamGym Cup 2009-2010

5. luokka, seniorit
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Tampereen Voimistelijat
3. Roxanne, Fliku

5. luokka, juniorit
1. Pink Ladies, Tampereen Voimistelijat
2. Team Helsinki
3. Joensuun Kataja

4. luokka
1. Eplica, Jyväskylän Voimistelijat
2. Delicats, Joensuun Voimistelu ja Liikunta
3. Alppilan Urheilijat

3. luokka
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Effects, Espoon Telinetaiturit
3. Amelie, Fliku

2009

SM-kilpailut

Naiset
1. Helsingfors Gymnastikklubb
2. Tampereen Voimistelijat, seniorit
3. Roxanne, Fliku-82

Miehet
1. Jyväskylän Voimistelijat -79

Juniorit
1. Tampereen Voimistelijat, juniorit
2. Alppilan Salamat
3. Joensuun Kataja