Yhteystiedot ja lisätietoja 

Kansainväliset Special Olympics -verkkosivut
(säännöt, kilpailuohjelmat, sarjat, musiikit, yleistä infoa lajista)

Paralympiakomitean sivut

Paralympiakomitean sivut (rytminen voimistelu)

Yhteystiedot

  • Lajipäällikkö Elina Ahtiainen, puh. 045 139 7373, elina.ahtiainen@paralympia.fi
  • Päävalmentaja Mari Mieskonen, puh. 040 158 0767, mari.mieskonen@hotmail.com
  • Naantalin Voimistelijat ry, assi_aalto@hotmail.com, www.nvo.fi
  • Jalasjärven Naisvoimistelijat, katja.luhtanen@gmail.com, www.janvo.fi
  • SC Vantaa, eevakaisa.niemi@scvantaa.fi, www.scvantaa.fi
  • Helsinki, Julia Ahonen, ahonenjulia@hotmail.com
  • Tampereen Sisu, mari.mieskonen@hotmail.com, tampereensisu.fi
  • Seinäjoen Voimistelijat, Johanna Lähdesmäki, johannalahdesmaki@gmail.com
  • Attitude Sports (Vantaa), Tinja Kirjakoff, tinja@attitudesports.fi
  • Olarin Voimistelijat (Espoo), Tiina Akkanen, tiina.akkanen@ovo.fi
  • Vantaan Voimisteluseura, Jonna Öhrberg, toimisto@vantaanvoimisteluseura.fi
  • Hämeenlinnan Voimisteluseura, Nina Virtanen ja Janika Järvinen, janikasalomaa.hamvs@gmail.com

Rytmisen voimistelun Special Olympics -kehittämistyöryhmän jäsenet

  • Mari Mieskonen (työryhmän puheenjohtaja + leiri) 
  • Assi Aalto (toiminnankehitys)
  • Diana Hietapakka (toiminnankehitys)
  • Elina Halonen (toiminnankehitys)
  • Ida Sundqvist (toiminnankehitys)
  • Katja Luhtanen (kilpailutoiminta)
  • Johanna Lähdesmäki (kilpailutoiminta)
  • Jonna Öhrnberg (toiminnankehitys)
  • Maria Välimaa (toiminnankehitys)
  • Susanna Kuusela (tuomaritoiminta)