Kilpa-aerobicin suomalaisia arvokilpailutuloksia

 

Kilpa-aerobicin tulosarkistoon on koottu lajin parhaimpia suomalaissijoituksia kansainvälisistä ja kotimaisista arvokilpailuista naisten sarjoissa ja 15-17-vuotiaiden AG2-sarjoissa. Mikäli sinulla on tiedossasi puuttuvia tuloksia tai korjauksia jo löytyviin tuloksiin, olethan yhteydessä kilpa-aerobicin lajipäällikköön!


Ennätyksiä

  • MM-kilpailujen 15. sija 2016 AG2 (15-17-vuotiaat juniorit) yksilösarjassa: Fanny Samppa, Turun Urheiluliitto
  • Maailmancupin osakilpailun (Portugali 2016) pronssia naisten ryhmäsarjassa: Verena Kortelainen (Vantaan Voimisteluseura), Riina Lehtonen, Erika Rautiainen, Laura Vihervä, Suvi Åhlgren, Valkeakosken Koskenpojat
  • EM-kilpailujen finaalin 4. sija 2015 AG2 (15-17-vuotiaat juniorit) yksilösarjassa: Fanny Samppa, Turun Urheiluliitto
  • MM-kilpailujen 13. sija 2014 naisten yksilösarjassa: Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
  • Maailmancupin osakilpailun (Ranska 2014) finaalin 6. sija naisten yksilösarjassa: Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat
  • Maailmancupin osakilpailun (Ranska 2014) pronssia naisten ryhmäsarjassa: Laura Vihervä, Erika Rautiainen, Tanja Martikainen, Noora Mäkelälammi ja Suvi Åhlgren, Valkeakosken Koskenpojat
  • Maailmancupin osakilpailun (Itävalta 2012) finaalin 7. sija naisten yksilösarjassa: Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
  • Maailmancupin osakilpailun (Portugali 2012) finaalin 6. sija naisten yksilösarjassa: Pauliina Raatikainen, Turun Urheiluliitto
  • Maailmancupin osakilpailun (Ranska 2012) finaalin 7. sija naisten yksilösarjassa: Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat

 

Kansainväliset kilpailut

2016

MM-kilpailut

Naiset, yksilöt

20. sija, Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat

39. sija, Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat


Naiset, ryhmät

13. sija, Riina Lehtonen, Verena Kortelainen (Vantaan Voimisteluseura), Erika Rautiainen, Laura Vihervä, Suvi Åhlgren, Valkeakosken Koskenpojat

Naiset, AeroDance

12. sija, Mila Koljander, Jasmin Koskinen, Netta Koskinen, Riina Lehtonen, Sanni Mäntykivi, Erika Rautiainen, Laura Vihervä, Suvi Åhlgren, Valkeakosken Koskenpojat

AG2, yksilöt

15. sija, Fanny Samppa, Turun Urheiluliitto

36. sija, Henriikka Nyman, Valkeakosken Koskenpojat

 

AG2, triot

12. sija, Linn Agha, Nea Kivelä, Fanny Samppa, Turun Urheiluliitto

AG2, ryhmät

10. sija, Linn Agha, Saana Herlevi, Minttu Kataja, Nea Kivelä, Fanny Samppa, Turun Urheiluliitto

 

2015

EM-kilpailut

Naiset, yksilöt

14. sija, Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat

16. sija, Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat

Naiset, ryhmät

7. sija, Riina Lehtonen, Tanja Martikainen, Erika Rautiainen, Laura Vihervä, Suvi Åhlgren, Valkeakosken Koskenpojat

Naiset, AeroDance

5. sija, Mila Koljander, Jasmin Koskinen, Tanja Martikainen, Noora Mäkelälammi, Sanni Mäntykivi, Erika Rautiainen, Laura Vihervä, Suvi Åhlgren, Valkeakosken Koskenpojat

AG2, yksilöt

Finaalin 4. sija, Fanny Samppa, Turun Urheiluliitto

18. sija, Essi Lehtonen, Valkeakosken Koskenpojat

 

AG2, triot

23. sija, Linn Agha, Laura Kaapro, Fanny Samppa, Turun Urheiluliitto

25. sija, Camilla Bergström, Iida Happo, Hanna Tikkanen, Keravan Naisvoimistelijat

AG2, ryhmät

12. sija, Kia Eklund, Amanda Lahtinen, Essi Lehtonen, Milla Lepistö, Tiia Ritonen, Valkeakosken Koskenpojat
13. sija, Linn Agha, Laura Kaapro, Helmi Kantola, Minttu Kataja, Fanny Samppa, Turun Urheiluliitto

 

2014

MM-kilpailut

Naiset, yksilöt
13. sija, Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
25. sija, Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat

Naiset, ryhmät
13. sija, Laura Vihervä, Erika Rautiainen, Tanja Martikainen, Noora Mäkelälammi ja Suvi Åhlgren, Valkeakosken Koskenpojat

Naiset, AeroDance
9. sija, Suomen joukkue, Valkeakosken Koskenpojat

AG2, yksilöt
18. sija, Essi Lehtonen, Valkeakosken Koskenpojat
25. sija, Riina Lehtonen, Valkeakosken Koskenpojat

AG2, triot
19. sija, Mila Koljander, Riina Lehtonen ja Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat

AG2, ryhmät
11. sija, Helmi-Lotta Kettunen, Mila Koljnder, Essi Lehtonen, Riina Lehtonen ja Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat

 

2013

EM-kilpailut

Naiset, yksilöt

16. sija, Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
24. sija, Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat

Naiset, ryhmät
Finaalin 8. sija, Milla Kallioniemi, Elina Karjalainen, Tanja Martikainen, Erika Rautiainen ja Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat

Tytöt 15-17 vuotta, yksilöt
22. sija, Riina Lehtonen, Valkeakosken Koskenpojat
32. sija, Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat

Tytöt 15-17 vuotta, triot
19. sija, Mila Koljander, Riina Lehtonen ja Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat

Tytöt 15-17 vuotta, ryhmät
13. sija, Mila Koljander, Riina Lehtonen, Aliisa Semi, Ilona Riskumäki ja Veera Setälä, Valkeakosken Koskenpojat

Gymnasiadit (14-17-vuotiaiden koululaisten maailman kisat)

Tytöt 15-17 vuotta, yksilöt
5. sija, Riina Lehtonen, Valkeakosken Koskenpojat

Tytöt 15-17 vuotta, triot
4. sija, Mila Koljander, Riina Lehtonen ja Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat

Tytöt 15-17 vuotta, ryhmät
Pronssia, Helmi-Lotta Kettunen, Mila Koljander, Riina Lehtonen, Ilona Riskumäki ja Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat


 

2012

MM-kilpailut

Naiset, yksilöt
20. sija, Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
29. sija, Leena Enbom, Valkeakosken Koskenpojat

Naiset, triot
28. sija, Netta Koskinen, Erika Rautiainen ja Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat

Juniorit AG 2 (15-17v.), yksilöt
43. sija, Tanja Martikainen, Kajaani Gymnastic
44. sija, Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat

Juniorit AG 2, triot
25. sija, Mila Koljander, Riina Lehtonen ja Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat

Juniorit AG 2, ryhmät
11. sija, Pihla Berg, Mila Koljander, Riina Lehtonen, Ilona Riskumäki, Aliisa Semi ja Veera Setälä, Valkeakosken Koskenpojat

2011

EM-kilpailut

Naiset, yksilöt
17. sija, Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
27. sija, Leena Enbom, Valkeakosken Koskenpojat

Naiset, triot
15. sija, Netta Koskinen, Erika Rautiainen ja Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat

Juniorit, yksilöt
24. sija, Nelli Nyberg, Turun Urheiluliitto
31. sija, Katariina Karjalainen, Kajaani Gymnastic

Universiadit

Naiset, triot
11. sija, Laura Vihervä, Erika Rautiainen ja Netta Koskinen, Valkeakosken Koskenpojat

2010

MM-kilpailut

Naiset, yksilöt
28. sija, Mira Keränen, Turun Urheiluliitto
35. sija, Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat

Juniorit (15-17v.), yksilöt
23. sija, Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat
47. sija, Nelli Nyberg, Turun Urheiluliitto

Juniorit (15-17v.), triot
25. sija, Nelli Nyberg, Sanna Klooti ja Sonja Meisaari, Turun Urheiluliitto

2009

EM-kilpailut


Naiset, yksilöt
15. sija, Mira Keränen, Turun Urheiluliitto
18. sija, Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat

Juniorit (15-17v.), yksilöt
19. sija, Netta Koskinen, Valkeakosken Koskenpojat
23. sija, Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat

Juniorit (15-17v.), triot
22. sija, Kaisa Kettunen, Mira Mahlio ja Sanna Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat


Kotimaiset kilpailut

2016

SM-kilpailut

Naiset, yksilöt

1. Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat

2. Suvi Åhlgren, Valkeakosken Koskenpojat

3. Verena Kortelainen, Vantaan Voimisteluseura

 

Naiset, triot

1. Kortelainen, Vihervä, Åhlgren, Valkeakosken Koskenpojat  

2. Heinonen, Huotari, Muona, Turun Urheiluliitto


AG2, yksilöt

1. Fanny Samppa, Turun Urheiluliitto  

2. Linn Agha, Turun Urheiluliitto

3. Henriikka Nyman, Valkeakosken Koskenpojat


AG2, triot

1. Agha, Kivelä, Samppa, Turun Urheiluliitto

2. Klutas, Murtomäki, Ojala, Seinäjoen Voimistelijat

3. Kantola, Lahtinen, Laivonen, Turun Urheiluliitto

 

AG2, ryhmät

1. Agha, Kivelä, Kataja, Kivelä, Samppa, Turun Urheiluliitto

2. Harju, Lahtinen, Lepistö, Martimo, Nyman, Valkeakosken Koskenpojat

3. Lehto, Murtomäki, Nuolivirta, Ojala, Tynjälä, Seinäjoen Voimistelijat

 


2015

SM-kilpailut

Naiset, yksilöt

1. Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat

2. Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat

3. Suvi Åhlgren, Valkeakosken Koskenpojat

 

Naiset, triot

1. Haapala, Mäkiranta, Mäntykivi, Seinäjoen Voimistelijat

2. Keurulainen, Kortelainen, Toivanen, Vantaan Voimisteluseura

 

Naiset, ryhmät

1. Koljander, Koskinen, Martikainen, Vihervä, Åhlgren, Valkeakosken Koskenpojat

 

AG2, yksilöt

1. Essi Lehtonen, Valkeakosken Koskenpojat

2. Fanny Samppa, Turun Urheiluliitto

3. Linn Agha, Turun Urheiluliitto

 

AG2, triot

1. Kaapro, Samppa, Wessberg, Turun Urheiluliitto

2. Bergström, Happo, Kuutti, Keravan Naisvoimistelijat

3. Agha, Kantola, Kataja, Turun Urheiluliitto

 

AG2, ryhmät

1. Eklund, Lahtinen, Lehtonen, Lepistö, Nurminen, Valkeakosken Koskenpojat

2. Agha, Kaapro, Kataja, Samppa, Wessberg, Turun Urheiluliitto

3. Bergström, Happo, Kuutti, Tikkanen, Turunen, Keravan Naisvoimistelijat

 

 

Aerobic Cup 2015 voittajat


SEN, naiset: Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat

SEN, ryhmät: Lehtonen, Martikainen, Rautiainen, Vihervä, Åhlgren, Valkeakosken Koskenpojat

AG2, tytöt: Fanny Samppa, Turun Urheiluliitto

AG2, triot: Agha, Kaapro, Samppa, Turun Urheiluliitto

AG2, ryhmät: Agha, Kaapro, Kantola, Kataja, Samppa, Turun Urheiluliitto

 

 


2014

SM-kilpailut
Naiset, yksilöt
1. Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat 
2. Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat 
3. Tanja Martikainen, Valkeakosken Koskenpojat

Naiset, triot
1. Milla Kallioniemi, Jenna-Maria Muona ja Pauliina Raatikainen, Turun Urheiluliitto 
2. Henriikka Riihitupa, Jasmin Koskinen ja Linda Paso, Nokian Voimisteluseura 
3. Maija Keurulainen, Verena Kortelainen ja Nea Toivanen, Vantaan Voimisteluseura

Naiset, ryhmät
1. Tanja Martikainen, Noora Mäkelälammi, Erika Rautiainen, Laura Vihervä ja Suvi Åhlgren, Valkeakosken Koskenpojat

AG2, yksilöt
1. Essi Lehtonen, Valkeakosken Koskenpojat 
2. Helmi-Lotta Kettunen, Valkeakosken Koskenpojat 
3. Tuuli Tuomilehto, Seinäjoen Voimistelijat

AG2, triot
1. Camilla Bergström, Iida Happo ja Alina Kuutti, Keravan Naisvoimistelijat 
2. Mila Koljander, Riina Lehtonen ja Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat 
3. Linn Agha, Laura Kaapro ja Minttu Kataja, Turun Urheiluliitto

AG2, ryhmät
1. Kettunen, Koljander, Lehtonen, Lehtonen ja Semi, Valkeakosken Koskenpojat 
2. Paganus, Tuomilehto, Nikkari, Nuolivirta ja Klutas, Seinäjoen Voimistelijat

Aerobic Cup 2014 voittajat

Naiset, yksilöt: Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
Naiset, triot: Nea Toivanen, Maija Keurulainen ja Verena Kortelainen, Vantaan Voimisteluseura
AG2, yksilöt: Essi Lehtonen, Valkeakosken Koskenpojat
AG2, triot: Mila Koljander, Aliisa Semi ja Helmi-Lotta Kettunen, Valkeakosken Koskenpojat
AG2, ryhmä: Essi Lehtonen, Mila Koljander, Aliisa Semi, Helmi-Lotta Kettunen ja Tiia Ritonen, Valkeakosken Koskenpojat

 


2013

SM-kilpailut

Naiset, yksilöt
1. Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
2. Pauliina Raatikainen, Turun Urheiluliitto
3. Milla Kallioniemi, Nokian Pyry

Naiset, triot
1. Nelli Nyberg, Jenna-Maria Muona ja Pauliina Raatikainen, Turun Urheiluliitto
2. Ella Murtomäki, Pihla Ojala ja Janette Åman, Oulun Pyrintö
3. Krista Haapalainen, Verena Kortelainen ja Jasmin Lahtinen, Fliku-82

Naiset, ryhmät
1. Laura Vihervä, Erika Rautiainen, Elina Karjalainen, Tanja Martikainen ja Milla Kallioniemi, Valkeakosken Koskenpojat

AG2, yksilöt
1. Riina Lehtonen, Valkeakosken Koskenpojat
2. Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat
3. Heidi-Maria Alander, Turun Urheiluliitto

AG2, triot
1. Mila Koljander, Riina Lehtonen ja Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat
2. Pihla Berg, Ilona Riskumäki ja Veera Setälä, Valkeakosken Koskenpojat
3. Anna Neculee, Inka Virho ja Heidi-Maria Alander, Turun Urheiluliitto

AG2, ryhmät
1. Pihla Berg, Mila Koljander, Riina Lehtonen, Ilona Riskumäki ja Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat

 

Aerobic Cup 2013 voittajat

Naiset, yksilöt: Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
Naiset, triot: Verena Kortelainen, Krista Haapalainen ja Sanni Mäntykivi, Vantaan Voimisteluseura
Naiset, ryhmät: Laura Vihervä, Erika Rautiainen, Tanja Martikainen, Elina Karjalainen ja Milla Kallioniemi, Valkeakosken Koskenpojat
AG2, yksilöt: Riina Lehtonen, Valkeakosken Koskenpojat
AG2, triot: Mila Koljander, Riina Lehtonen ja Helmi-Lotta Kettunen/Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat
AG2, ryhmät: Helmi-Lotta Kettunen, Mila Koljander, Riina Lehtonen, Ilona Riskumäki ja Veera Setälä, Valkeakosken Koskenpojat

2012

SM-kilpailut

Naiset, yksilöt
1. Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
2. Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat
3. Leena Enbom, Valkeakosken Koskenpojat

Naiset, triot
1. Netta Koskinen, Erika Rautiainen ja Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
2. Tanja Viiru, Milla Kallioniemi ja Tiina Karjalainen, Nokian Pyry
3. Pinja Pyykkölä, Jaana Tihtonen ja Jenna Kemppainen, Keravan Naisvoimistelijat

Naiset, ryhmät
1. Nelli Nyberg, Jenna-Maria Muona, Heidi-Maria Alander, Pauliina Raatikainen, Sonja Meisaari ja Laura Kiiveri, Turun Urheiluliitto

AG2 (15-17 v.), yksilöt
1. Riina Lehtonen, Valkeakosken Koskenpojat
2. Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat
3. Mila Koljander, Valkeakosken Koskenpojat

AG2, triot
1. Mila Koljander, Riina Lehtonen ja Aliisa Semi, Valkeakosken Koskenpojat
2. Pihla Berg, Anna-Riina Kuttila ja Veera Setälä, Valkeakosken Koskenpojat
3. Amanda Isotupa, Heidi-Maria Alander ja Inka Virho, Turun Urheiluliitto

AG2, ryhmät
1. Pihla Berg, Mila Koljander, Riina Lehtonen, Ilona Riskumäki, Alisa Semi ja Veera Setälä, Valkeakosken Koskenpojat

Aerobic Cup 2012 voittajat

Naiset, yksilöt: Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
Naiset, ryhmät: Nyberg, Lehtiö, Alander, Raatikainen ja Saarinen, Turun Urheiluliitto
AG 2, yksilöt: Riina Lehtonen, Valkeakosken Koskenpojat
AG 2, triot: Mila Koljander, Riina Lehtonen ja Tanja Martikainen, Valkeakosken Koskenpojat

2011

SM-kilpailut

Naiset, yksilöt
1. Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
2. Leena Enbom, Valkeakosken Koskenpojat
3. Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat

Naiset, triot
1. Koskinen, Rautiainen ja Vihervä
2. Klooti, Nyberg ja Meisaari
3. Kemppainen, Pyykkölä, Tihtonen

AG2, yksilöt
1. Sonja Meisaari, Turun Urheiluliitto
2. Nelli Nyberg, Turun Urheiluliitto
3. Jasmin Koskinen, Nokian Pyry

AG2, triot
1. Berg, Kuttila ja Setälä, Valkeakosken Koskenpojat
2. Karjalainen, Karjalainen ja Martikainen, Kajaani Gymnastic ry
3. Jänkälä, Pöytäkivi ja Tepsa, Valkeakosken Koskenpojat

Aerobic Cup 2011 voittajat

Naiset, yksilöt: Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
Naiset, triot: Krista Haapalainen, Saija Saarinen/Siiri Lehtiö ja Pauliina Raatikainen, Turun Urheiluliitto
AG 2, yksilöt: Paloma Ponsi, Fliku
AG 2, triot: Elina Karjalainen, Katariina Karjalainen ja Tanja Martikainen, Kajaani Gymnastic

2010

SM-kilpailut

Naiset, yksilöt
1. Mira Keränen, Turun Urheiluliitto
2. Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
3. Netta Koskinen, Valkeakosken Koskenpojat

Naiset, triot
1. Netta Koskinen, Erika Rautiainen ja Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
2. Krista Haapalainen, Heidi Rämö ja Verena Kortelainen, Fliku
3. Jaana Tihtonen, Asta Vilenius ja Pinja Pyykkölä, Keravan Naisvoimistelijat

AG2, yksilöt
1. Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat
2. Nelli Nyberg, Turun Urheiluliitto
3. Eeva Aalto-Setälä, Pakilan Voimistelijat

AG2, triot
1. Sanna Klooti, Nelli ja Sonja Meisaari, Turun Urheiluliitto
2. Nelli Leinonen, Venla Monter ja Nora Moisio, Keravan Naisvoimistelijat
3. Kaisa Kettunen, Mira Mahlio ja Sanna Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat

Aerobic Cup 2010 voittajat

Naiset, yksilöt: Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
Naiset, triot: Netta Koskinen, Erika Rautiainen ja Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
AG 2, yksilöt: Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat
AG 2, triot: Sanna Klooti, Sonja Meisaari ja Nelli Nyberg, Turun Urheiluliitto

2009

SM-kilpailut

Naiset, yksilöt
1. Mira Keränen, Turun Urheiluliitto
2. Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
3. Leena Enbom, Valkeakosken Koskenpojat

Naiset, joukkueet
1. Laura Vihervä, Netta Koskinen ja Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat
2. Mira Keränen, Jenna Harjunen ja Aino Numminen, Turun Urheiluliitto
3. Aino Rouhiainen, Laura Andersen ja Jenni Vähämaa, Vaasan Telinetaiturit

AG2, yksilöt
1. Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat
2. Netta Koskinen, Valkeakosken Koskenpojat
3. Linda Paso, Oulun Naisvoimistelijat

AG2, joukkueet
1. Kaisa Kettunen, Mira Mahlio ja Sanna Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
2. Linda Paso, Salla-Mari Kalasniemi ja Janette Åman, Oulun Naisvoimistelijat
3. Venla Monter, Nelli Leinonen ja Nora Moisio, Keravan Naisvoimistelijat

Aerobic Cup 2009 voittajat

Naiset, yksilöt: Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
Naiset, triot: Netta Koskinen, Erika Rautiainen ja Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
AG2, yksilöt: Netta Koskinen, Valkeakosken Koskenpojat
AG2, triot: Kaisa Kettunen, Mira Mahlio ja Sanna Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat

2008

SM-kilpailut

Naiset, yksilöt
1. Mira Keränen, Turun Urheiluliitto
2. Saija Saarinen, Turun Urheiluliitto
3. Pauliina Raatikainen, Raision Jumpparit

Aerobic Cup 2008 voittajat

Naiset, yksilöt: Saija Saarinen, Turun Urheiluliitto
Naiset, triot: Laura Andersen, Aino Rouhiainen ja Jenni Vähämaa, Vaasan Telinetaiturit
AG2, yksilöt: Laura Vihervä, Valkeakosken Koskenpojat
AG2, triot: Laura Vihervä, Netta Koskinen ja Erika Rautiainen, Valkeakosken Koskenpojat