Naisten telinevoimistelun 

maajoukkueen esivalmennusryhmä Bemarit

 

Bemariryhmän tarkoituksena on saada kunkin ikäluokan motivoituneet ja potentiaaliset voimistelijat harjoittelemaan ja leireilemään yhdessä. Tavoitteena on tukea voimistelijaa urapolulla eteenpäin esimerkiksi toimimalla ponnahduslautana maajoukkueeseen. Valmentajien, tuomareiden ja eri alojen asiantuntijoiden yhteistyöllä sekä valmentajakoulutuksilla autetaan kokonaisvaltaisen valmennuksen ymmärtämistä ja toteuttamista.

Bemarit leireilevät neljä 4-päiväistä leiriä vuoden aikana Kuortaneen urheiluopistolla. Elokuun testileirin lisäksi leirit järjestetään lokakuussa, tammikuussa ja maaliskuussa. 

Bemarit on syksyllä 2014 aloitettu valmennusryhmä.(13v ja vanhemmat).

Leirijohto ja telinekouluttajat

Valmennuskoordinaattori Tiina Vilenius
Vastuuvalmentaja Merja Mettänen

Hyppy & fysiikka Mikko Paavola
Nojapuut & trampoliini Jarkko Harju
Puomi Kira Griguich
Permanto Merja Mettänen
Perusvoimistelu / tanssi Jessica Honkanen
Fysioterapiakoulutus Ida Voutilainen
Valmentajakoulutus Tiina Vilenius

 

2021-2022 Bemarileirit

26.-29.8.2021 Bemaritestileiri

Leirikutsu ja -ohjelma, päivitetty 26.8.2021

2021 Bemarisäännöt.pdf
Testileirin ryhmät

Lisätestipäivä Kuortaneella 26.9.2021


7.-10.10.2021 Bemarileiri

13.-16.1.2022 Bemarileiri

10.-13.3.2022 Bemarileiri

 

Bemarit 2021-2022

päivitetty 16.9.2021

 

Emilia Leskinen 2007 Espoon Telinetaiturit
Iida Väänänen 2007 Espoon Telinetaiturit
Liina Kuivanen 2008 Espoon Telinetaiturit
Vilma Virtanen 2008 Espoon Telinetaiturit
Felicia Vikström 2004 Fitness Idrottsförening, Pietarsaari
Tilda Ljung 2005 Fitness Idrottsförening, Pietarsaari
Frida Eriksson 2003 Gymnastics Åland, Maarianhamina
Stina Ekstrand 2006 Gymnastics Åland, Maarianhamina
Frida Virokannas 2008 HIFK Gymnastics, Helsinki
Isabel Kallio 2005 HIFK Gymnastics, Helsinki
Kiira Kuusela 2007 HIFK Gymnastics, Helsinki
Lilly Repo 2008 HIFK Gymnastics, Helsinki
Lotta Hakkarainen 2003 HIFK Gymnastics, Helsinki
Nona Lilja 2006 HIFK Gymnastics, Helsinki
Saana Seimola 2008 HIFK Gymnastics, Helsinki
Sigrid Karlström 2007 IF Drott, Pietarsaari
Aino Nuutinen 2005 Joensuun Kataja
Emilia Korhonen 2007 Joensuun Kataja
Inka Salomies 2006 Joensuun Kataja
Viivi Syväoja 2005 Joensuun Kataja
Henriikka Lehtimäki 2007 Jyväskylän Voimistelijat
Katariina Nissinen 2007 Jyväskylän Voimistelijat
Kerttu Toivio 2007 Jyväskylän Voimistelijat
Liina Taskinen 2007 Jyväskylän Voimistelijat
Aino Muona 2008 Kuopion Reippaan Voimistelijat
Kiia Remes 2006 Kuopion Reippaan Voimistelijat
Emilia Kolehmainen 2008 Kuopion Reippaan Voimistelijat
Anne Suorsa 2004 Kuusikon Urheilijat, Vantaa
Ella Huuskonen 2007 Kuusikon Urheilijat, Vantaa
Malin Husu 2004 Kuusikon Urheilijat, Vantaa
Ella Kemi 2007 Oulun Pyrintö
Janika Åman 2007 Oulun Pyrintö
Meeri Tikkanen 2007 Oulun Pyrintö
Venla Kouri 2007 Oulun Pyrintö
Sofia Tähkänen 2006 Porin Tarmo
Anna Peltoniemi 2004 Pyrkivä Gymnastics, Turku
Kia Haavisto 2002 Pyrkivä Gymnastics, Turku
LindaLaine 2008 Pyrkivä Gymnastics, Turku
Annu Mettiäinen 2005 Taipumattomat, Rovaniemi
Elika Sioofy-Khojine 2006 Tampereen Sisu
Erika Uotila 2007 Tampereen Sisu
Fanni Ruuhonen 2003 Tampereen Sisu
Helmi Tuohimäki 2002 Tampereen Sisu
Moona Oikari 2007 Tampereen Sisu
Ella Kajander 2007 Tampereen Voimistelijat
Ilona Naskali 2007 Tampereen Voimistelijat
Anna-Sofia Nieminen 2006 Turun Urheiluliitto
Enni Vaskelainen 2007 Turun Urheiluliitto
Frida Niittymäki 2007 Turun Urheiluliitto
Malva Niemi 2005 Turun Urheiluliitto
Olivia Ahvas 2006 Turun Urheiluliitto
Ooa Vehviläinen 2006 Turun Urheiluliitto
Laura Nyqvist 2004 Vaasan Telinetaiturit
Veera Tuomaala 2007 Vaasan Telinetaiturit
Wilma Lerstrand 2005 Vaasan Telinetaiturit
Juuli Kostian 2006 Voimisteluseura Keski-Uusimaa, Tuusula
Nelli Sylvin 2007 Voimisteluseura Keski-Uusimaa, Tuusula