Akrobatiavoimistelun tulosarkisto

Akrobatiavoimistelun tulosarkistoon kootaan lajin parhaimpia suomalaissijoituksia pääasiassa kansainvälisistä arvokilpailuista ja SM-kilpailuista vanhimpien voimistelijoiden sarjoissa. Mikäli sinulla on tiedossasi puuttuvia tuloksia tai korjauksia jo löytyviin tuloksiin, olethan yhteydessä akrobatiavoimistelun lajipäällikköön!

2018

SM-kilpailut, Tampere

SM-luokka parit
1. sija: Vilma Luoma-Nirva ja Enna Saukko, Lakeuden Taitovoimistelijat
2. sija: Aino Niiniaho ja Anna Kivistö, Tampereen Voimistelijat
3. sija: Johanna Mäkiranta ja Niina Soinila, Lakeuden Taitovoimistelijat 

SM-luokka triot
1. sija: Emma Luoma-Nirva, Ronja Saarinen ja Heidi Mäki-Kulmala, Lakeuden Taitovoimistelijat
2. sija: Inka Koskenkorva, Hilkka Nisula ja Eedit Ojala, Lakeuden Taitovoimistelijat 
3. sija: Iida Lipsonen, Oona Lipsonen ja Siiri Nuutinen, Tampereen Voimistelijat

Nuorten MM-kilpailut, Belgia

Women's Pair (WP) 11-16

33. sija: Aino Niiniaho ja Anna Kivistö

Women's Group (WG) 12-18
33. sija: Iida Lipsonen, Oona Lipsonen ja Siiri Nuutinen

2017

SM-kilpailut, Jyväskylä

SM-luokka parit
1. sija, Sara Liias ja Eya Iso-Tuisku, Lakeuden Taitovoimistelijat
2. sija, Aliina Luosa ja Silja Halme, Tampereen Voimistelijat
3. sija, Vilma Luoma-Nirva ja Enna Saukko, Lakeuden Taitovoimistelijat

SM-luokka triot
1. sija, Emma Luoma-Nirva, Ronja Saarinen ja Heidi Mäki-Kulmala, Lakeuden Taitovoimistelijat
2. sija, Iida Lipsonen, Oona Lipsonen ja Siiri Nuutinen, Tampereen Voimistelijat
3. sija, Roosa Lahdenranta, Veera Pyöriä ja Vilma Väliharju

Nuorten EM-kilpailut, Puola

Women's Pair (WP) 11-16
28. sija: Aino Niiniaho ja Anna Kivistö

Women's Pair (WP) 12-18

19. sija: Aliina Luosa ja Silja Halme
21. sija: Heidi Lahtinen ja Ira Eklund

Women's Group (WG) 12-18
22. sija: Iida Lipsonen, Oona Lipsonen ja Siiri Nuutinen

Maia Cup, Portugali

Women's Pair (WP) 12-18

9. sija: Aliina Luosa ja Silja Halme

2016

SM-kilpailut, Kurikka

SM-luokka parit
1. sija, Aliina Luosa ja Silja Halme, Tampereen Voimistelijat
2. sija, Maria-Sofia Soini ja Iiris Klemola, Lakeuden Taitovoimistelijat
3. sija, Sara Liias ja Eya Iso-Tuisku, Lakeuden Taitovoimistelijat

SM-luokka triot
1. sija, Koskenkorva, Nisula, Luoma-Nirva, Lakeuden Taitovoimistelijat
2. sija, Peltonen, Luoma-Nirva, Saarinen, Lakeuden Taitovoimistelijat
3. sija, Lipsonen, Lipsonen, Nuutinen, Tampereen Voimistelijat

Kaikki tulokset

2015

Nuorten EM-kilpailut, Saksa

Women's Pair (WP) 12-18
19. sija, Sara Liias & Eya Iso-Tuisku

Women's Group (WG) 12-18
24. sija, Iida Peltonen, Emma Luoma-Nirva ja Ronja Saarinen

Women's Pair (WP) 11-16
24. sija, Aliina Luosa ja Silja Halme

Women's Group (WG) 11-16
28. sija, Inka Koskenkorva, Hilkka Nisula ja Vilma Luoma-Nirva

Kaikki tulokset

SM-kilpailut, Espoo

SM-luokka parit
1. sija, Soini Maria-Sofia ja Yli-Hannuksela Saga, Lakeuden Taitovoimistelijat
2. sija, Liias Sara ja Iso-Tuisku Eya, Lakeuden Taitovoimistelijat
3. sija, Plosila Ella, Rantala Neea, Lakeuden Taitovoimistelijat

SM-luokka triot
1. sija, Koskenkorva Inka, Luoma-Nirva Vilma ja Nisula Hilkka, Lakeuden Taitovoimistelijat
2. sija, Luoma-Nirva Emma, Peltonen Iida ja Saarinen Ronja, Lakeuden Taitovoimistelijat
3. sija, Lipsonen Iida, Lipsonen Oona ja Nuutinen Siiri, Tampereen Voimistelijat

2013

Nuorten EM-kilpailut, Portugali

21. sija WP 11-16 Emma Luoma-Nirva ja Iida Peltonen, Lakeuden Taitovoimistelijat

2011

Kansainvälinen Acro Cup, Geneve

17. sija WP 11-16 naisten trio Hanna-Kaisa Renkola, Sari Hautamäki ja Sanni Syrjälä, Lakeuden Taitovoimistelijat

2007

Nuorten EM-kilpailut
14. sija WP 11-16 Johanna Fält ja Sari Hautamäki, Lakeuden Taitovoimistelijat