Hyppää sisältöön
Home » Uutiset » Voimisteluliitto siirtyi keväällä verkkolaskutukseen
31.05.2022

Voimisteluliitto siirtyi keväällä verkkolaskutukseen

Voimisteluliitto lähettää jatkossa laskut verkkolaskuina kaikille niille seuroille, jotka ovat ilmoittaneet verkkolaskuosoitteensa Hoikaan.

Seuran rekisterin ylläpitäjällä on oikeus tallentaa seuran verkkolaskuosoite Hoikaan. Verkkolaskutustiedot lisätään sivulla Asetukset – Laskutus. Sivulle avautuu laskutustiedot kenttä, johon tulee merkitä vähintään seuran Y-tunnus, osoite sekä kahteen viimeiseen kenttään verkkolaskutuksen tiedot. Mikäli seuranne ei vastaanota verkkolaskuja, voi verkkolaskutustietoihin merkitä -. Laskutustiedot on joka tapauksessa suositeltavaa täyttää tänne sivulle kokonaisuudessaan. Päivitättehän myös seuran yhteyshenkilöt sivulle laskujen vastaanottajan tiedot. Mikäli laskuihin liittyen tulee tarve olla yhteydessä seuraan, käytämme tätä yhteyshenkilöä. Päivitykset näihin tietoihin voi tehdä seuran Hoikan ylläpitäjät.

Haku