Hyppää sisältöön
Home » Uutiset » Syksyn 2021 joukkuevoimistelukilpailuiden täydennyshaku
19.08.2021

Syksyn 2021 joukkuevoimistelukilpailuiden täydennyshaku

Syksyn 2021 joukkuevoimistelukilpailuiden täydennyshaku on avattu Kisanetissä. Täydennyshaussa etsitään järjestäjää kahdelle kilpailulle. JV Cup kilpailu 2.10.2021 ja virtuaalinen JV CUP kilpailu viikolla 43 tai 44, tarkempi päivä sovitaan järjestävän seuran kanssa erikseen.  


Kilpailujen järjestämisestä kiinnostuneet seurat voivat jättää hakemuksen Kisanetissä 19.8- 25.8. välisenä aikana. Kilpailujen järjestävät seurat sitoutuvat noudattamaan Voimisteluliiton yleisiä kilpailu- ja kurinpitosääntöjä, Voimisteluliiton kaikkien lajien yhteisiä järjestämisohjeita sekä lajin ohjeita kilpailujen järjestelyjen osalta.  


Haettavana olevat joukkuevoimistelukilpailut 


JV virtuaalikilpailu viikolla 43 tai 44  

Järjestäjähaku virtuaalikilpailulle, jossa tarjotaan sarjat 8-10 ja 10-12 vapaaohjelmat. Kilpailu on tarkoitettu IFAGG:n B-kategorian kilpailuun Helsinkiin harjoitteleville joukkueille.  

– toteutus arki-iltana, päivä sovitaan järjestävän seuran kanssa 

– virtuaalikilpailu  


Sarjat:  

8-10v. vapaaohjelma 

10-12v. vapaaohjelma 

 
JV Cup 2.10.2021 

Kilpailu avataan uudelleen hakuun, koska edellinen järjestäjä on luopunut kilpailun järjestämisoikeudesta.  


Sarjat:  

12-14 SM vapaaohjelma 

12-14 kilpa vapaaohjelma  

 

Haku