Hyppää sisältöön
Home » Uutiset » Onhan seuranne yhteystiedot ajan tasalla?
21.01.2022

Onhan seuranne yhteystiedot ajan tasalla?

Kaksi naista tietokoneella

Näin alkuvuodesta on jokaisen seuran hyvä tarkistaa, että yhteystiedot ovat ajan tasalla. Yhteystiedot päivitetään seuran omaan Hoikaan.

Yhteystiedot löytyvät Hoikasta sivulta Seuran yhteyshenkilöt. Tänne tulee päivittää vähintään virallinen postinsaaja sekä laskujen vastaanottaja. Muita hyviä rooleja täyttää on puheenjohtaja, rekisterin pääkäyttäjä sekä toimiston vastuuhenkilö tai toiminnanjohtaja. Lisättävissä on myös jokaisen lajin ja toimintamuodon vastuuhenkilö sekä lajivalmentaja ja ohjaaja. Rooleihin merkityille henkilöille voidaan lähettää heidän rooliaan koskevaa viestintää. 

Hoikaan on lisätty myös verkkolaskutustietojen tallentamista varten oma paikka. Tämä löytyy sivulta Asetukset – Laskutus. Päivitättehän samalla sivulla näkyvät muut seuran laskutusta koskevat tiedot, kuten Y-tunnuksen ja osoitteen. 

 

Haku