Hyppää sisältöön
Home » Uutiset » Mentoripankista asiantuntija seuran tarpeisiin
16.03.2022

Mentoripankista asiantuntija seuran tarpeisiin

Kaksi valmentajaa keskustelee

Mentorointi, coaching ja työnohjaus ovat erinomaisia toimintamuotoja seuran toimijoiden kehittymisen vauhdittamiseen tai esimerkiksi työssä jaksamisen tukemiseen. Voimisteluliiton mentoripankista löytyy seurojen toimintaympäristöä ja voimistelua tuntevia asiantuntijoita, jotka haluavat tarjota omia palveluitaan seurojen tueksi.

Mentoripankista löytyy asiantuntijoita valmentajien, ohjaajien, seurajohdon ja johtokunnan työn tukemiseen ja kehittämiseen. Asiantuntijoiden osaamisen kirjo on laaja ja sopivia asiantuntijoita löytyy monimuotoisiin tarpeisiin.

Mentoripankin ideana on saattaa yhteen palvelun etsijä ja sen tarjoaja. Voimisteluliitto ei toimi palveluiden koordinoijana vaan käytännön asioista seura ja asiantuntija sopivat keskenään. Asiantuntijoiden esittelyistä löytyvät henkilö- ja osaamisesitttelyjen lisäksi mm. palvelun hinnat sekä henkilön yhteystiedot.

Tutustu mentoripankkiin nettisivuilla.

Haku