Joukkuevoimistelun tulosarkisto

Joukkuevoimistelun tulosarkistoon on koottu kansainvälisten ja kotimaisten arvokilpailujen tuloksia naisten (yli 16-vuotiaat) ja junioreiden (14-16-vuotiaat) SM-sarjoissa.

Mikäli sinulla on tiedossasi puuttuvia tuloksia tai korjauksia jo löytyviin tuloksiin, olethan yhteydessä joukkuevoimistelun lajipäällikköön!

Ennätyksiä

Suomi on yksi joukkuevoimistelun huippumaista - maailmanmestaruusmitaleita on ripustettu suomalaisjoukkueiden kaulaan lukuisia kertoja. Myös juniorisarjassa kansainvälisen joukkuevoimisteluliiton IFAGG:n juniorimestaruuskilpailuissa Suomen joukkueet ovat sijoittuneet mitaleille lähes vuosittain.

Kansainvälisesti menestynein suomalaisjoukkue on Olarin Voimistelijoiden Dynamot, joka voitti MM-kultaa yhteensä neljä kertaa: vuosina 2002-2004, sekä vuoden kilpailutauon jälkeen uudestaan vuonna 2006.

Kahdesti MM-kullalle on yltänyt Minetit, joka on voittanut maailmanmestaruuden 2015 ja 2017 edustaen Tampereen Voimistelijoita sekä Olarin Voimistelijoiden Deltat, joka voitti maailmanmestaruuden vuosina 2008 ja 2009.

Kansainvälinen menestys, naiset

MM-kisojen osallistujat ja maailmancupin finaalisijoitukset.

Kausi 2021

 

EM-kilpailut ja Maailmancupin 2.kilpailu
Hopea Minetit, Tampereen Sisu
4. sija OVO Team, Olarin Voimistelijat
14. sija Gloria, Attitude Sports/Elise/Pakilan Voimistelijat/Tapiolan Voimistelijat

Maailmancupin 3.kilpailu
Hopea OVO Team, Olarin Voimistelijat
Pronssi, Gloria, Attitude Sports/Elise/Pakilan Voimistelijat/Tapiolan Voimistelijat
11. sija, Sanixs Valens, Lahjan Tytöt

 

Kausi 2020

Ei toteutuneita kilpaluita. 

Kausi 2018-2019

MM-kilpailut 

Hopea Minetit, Tampereen Sisu
Pronssi OVO Team, Olarin Voimistelijat
10.sija Gloria

Maailmancupin 2.osakilpailu

Kulta Minetit, Tampereen Voimistelijat
Pronssi OVO Team, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 3.osakilpailu

Hopea Minetit, Tampereen Sisu


Pronssi OVO Team, Olarin Voimistelijat


10.sija Sanix Valens, Lahjan Tytöt


11.sija Team Vantaa, Vantaan Voimisteluseura


Maailmancupin 4.osakilpailu

Hopea OVO Team, Olarin Voimistelijat
4.sija Minetit, Tampereen Sisu
13.sija Illusion, Tanssi- ja voimisteluseura Illusion
15.sija Sirius, Jyväskylän Naisvoimistelijat

Kausi 2017-2018

MM-kilpailut

Hopea, Minetit
4.sija OVO Team
14.sija Gloria

Kausi 2016-2017

MM-kilpailut

Kulta Minetit, Tampereen Voimistelijat
Pronssi OVO Team, Olarin Voimistelijat
14.sija Sirius, Jyväskylän naisvoimistelijat
16.sija Team Vantaa, Vantaan Voimisteluseura

Kausi 2015-2016

MM-kilpailut
Hopea Minetit, Tampereen Voimistelijat
4. sija OVO Team, Olarin Voimistelijat
16. sija Team Vantaa, Vantaan Voimisteluseura
17. sija Sirius, Jyväskylän Naisvoimistelijat

EM-kilpailut
Kulta, Minetit, Tampereen Voimistelijat
4. sija OVO Team, Olarin Voimistelijat
12. sija, Team Esport, Olarin Voimistelijat
13. sija, Gloria, Pakilan Voimistelijat

Maailmancupin kokonaiskilpailu 2015-2016
Hopea, Minetit, Tampereen Voimistelijat
4. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 1. osakilpailu
Hopea, Minetit, Tampereen Voimistelijat
4. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 2. osakilpailu
Kulta, Minetit, Tampereen Voimistelijat
3. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 3. osakilpailu
Hopea, Minetit, Tampereen Voimistelijat
4. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 4. osakilpailu
Pronssi, Minetit, Tampereen Voimistelijat
4. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat

Kausi 2014-2015

MM-kilpailut
1. sija Minetit, Tampereen Voimistelijat
4. sija OVO Team, Olarin Voimistelijat
14. sija OVO Team Esport, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin kokonaiskilpailu 2014-2015
Hopea, Minetit, Tampereen Voimistelijat
4. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 1. osakilpailu
Pronssi, OVO Team, Olarin Voimistelijat
5. sija, Minetit, Tampereen Voimistelijat

Maailmancupin 2. osakilpailu
Pronssi, Minetit, Tampereen Voimistelijat
5. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 3. osakilpailu
Hopea, Minetit, Tampereen Voimistelijat
5. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 4. osakilpailu
Hopea, Minetit, Tampereen Voimistelijat
5. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat

Kausi 2013-2014

MM-kilpailut
Finaalin 5. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat
Finaalin 7. sija, Sanix, Turun Pyrkivä
Alkukilpailun 9. sija, Team Vantaa, Vantaan Voimisteluseura

Maailmancupin 1. osakilpailu
Pronssi, Sanix, Turun Pyrkivä
5. sija, Team Vantaa, Vantaan Voimisteluseura

Maailmancupin 2. osakilpailu
4. sija, Sanix, Turun Pyrkivä
5. sija, OVO Akatemia, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 3. osakilpailu
5. sija, Sanix, Turun Pyrkivä
6. sija, OVO Akatemia, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 4. osakilpailu
4. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat
6. sija, Sanix, Turun Pyrkivä

Kausi 2012-2013

MM-kilpailut
Hopea, OVO Team, Olarin Voimistelijat
6. sija, Minetit, Tampereen Voimistelijat
Alkukilpailun 7. sija, Sanix, Turun Pyrkivä
Alkukilpailun 8. sija, Sirius, Jyväskylän Naisvoimistelijat

Maailmancupin 1. osakilpailu 
Hopea, OVO Team, Olarin Voimistelijat
5. sija, Sanix, Turun Pyrkivä

Maailmancupin 2. osakilpailu
4. sija, OVO Akatemia, Olarin Voimistelijat
5. sija, Sanix, Turun Pyrkivä

Maailmancupin 3. osakilpailu
Hopea, OVO Team, Olarin Voimistelijat
5. sija, Minetit, Tampereen Voimistelijat

Maailmancupin 4. osakilpailu
Pronssi, OVO Team, Olarin Voimistelijat
6. sija, Minetit, Tampereen Voimistelijat

Kausi 2011-2012

MM-kilpailut
5. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat
6. sija, Minetit, Tampereen Voimistelijat 
Alkukilpailun 12. sija, Sanix, Turun Pyrkivä

Maailmancupin 1. osakilpailu (samalla vuoden 2011 maailmancupin viimeinen) 
Pronssi, OVO Team, Olarin Voimistelijat 
4. sija, Sirius, Jyväskylän Naisvoimistelijat

Maailmancupin 2. osakilpailu
4. sija, OVO Akatemia Fosforit, Olarin Voimistelijat 
5. sija, Team Vantaa, Vantaan Voimisteluseura

Maailmancupin 3. osakilpailu
Pronssi, OVO Team, Olarin Voimistelijat
6. sija, Team Vantaa, Vantaan Voimisteluseura

Maailmancupin 4. osakilpailu
4. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat
6. sija, Minetit, Tampereen Voimistelijat

2011

MM-kilpailut
4. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat
7. sija, Freyat, Järvenpään Voimistelijat 
Alkukilpailun 11. sija, Minetit, Tampereen Voimistelijat

Maailmancupin 1. osakilpailu
Hopea, OVO Team, Olarin Voimistelijat
5. sija, Freyat, Järvenpään Voimistelijat

Maailmancupin 2. osakilpailu
5. sija, OVO Team, Olarin Voimistelijat
7. sija, Freyat, Järvenpään Voimistelijat

Maailmancupin 3. osakilpailu
5. sija, Sirius, Jyväskylän Naisvoimistelijat

Maailmancupin 4. osakilpailu (samalla kauden 2011-2012 ensimmäinen) 
Pronssi, OVO Team, Olarin Voimistelijat 
4. sija, Sirius, Jyväskylän Naisvoimistelijat


2010

MM-kilpailut
Kultaa, Fotonit, Olarin Voimistelijat
5. sija, Ampeerit, Olarin Voimistelijat ja Vantaan Voimisteluseura
Alkukilpailun 7. sija, Freyat, Järvenpään Voimistelijat

Maailmancupin 1. osakilpailu
Kultaa, Ampeerit, Olarin Voimistelijat ja Vantaan Voimisteluseura
5. sija, Mimodes, Vantaan Voimisteluseura

Maailmancupin 2. osakilpailu
Kultaa, Ampeerit, Olarin Voimistelijat ja Vantaan Voimisteluseura
5. sija, Sirius, Jyväskylän Naisvoimistelijat

Maailmancupin 3. osakilpailu
Kultaa, Ampeerit, Olarin Voimistelijat ja Vantaan Voimisteluseura
4. sija, Fotonit, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 4. osakilpailu
Hopeaa, Ampeerit, Olarin Voimistelijat ja Vantaan Voimisteluseura 6. sija, Sirius, Jyväskylän Naisvoimistelijat

2009

MM-kilpailut (samalla maailmancupin 4. osakilpailu)
Kultaa, Deltat, Olarin Voimistelijat
5. sija, Ampeerit, Olarin Voimistelijat
Alkukilpailun 6. sija, Tiklit, Vantaan Voimisteluseura

Maailmancupin 1. osakilpailu
Pronssia, Tiklit, Vantaan Voimisteluseura
5. sija, Hämppikset, Helsingin Kotkat

Maailmancupin 2. osakilpailu
Kultaa, Deltat, Olarin Voimistelijat
Pronssia, Ampeerit, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 3. osakilpailu
Kultaa, Deltat, Olarin Voimistelijat
Pronssia, Ampeerit, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 5. osakilpailu
Kultaa, Deltat, Olarin Voimistelijat
4. sija, Ampeerit, Olarin Voimistelijat

2008

MM-kilpailut
Kultaa, Deltat, Olarin Voimistelijat
5. sija, Ampeerit, Olarin Voimistelijat
Alkukilpailun 10. sija, Elegia, Tapiolan Voimistelijat

Maailmancupin 1. osakilpailu

Maailmancupin 2. osakilpailu

Maailmancupin 3. osakilpailu
Kultaa, Deltat, Olarin Voimistelijat
5. sija, Ampeerit, Olarin Voimistelijat

Maailmancupin 4. osakilpailu
4. sija, Hämppikset, Helsingin Kotkat
7. sija, Zircone, Kemin Into

Maailmancupin 5. osakilpailu
Hopeaa, Deltat, Olarin Voimistelijat
Pronssia, Ampeerit, Olarin Voimistelijat

Kansainvälinen menestys, juniorit

2019

MM-kilpailut
Kultaa, OVO Junior Team 
5. Minetit Elite
14.sija Illusion Jr

2018

MM-kilpailut
Hopeaa, Minetit Junior
4.sija OVO Junior Team 
16. sija, Elite

2017

MM-kilpailut

Kultaa, Minetit Elite
Hopeaa, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijar
13.sija Minetit Elite United
14. Gloria Junior, Pakilan Voimistelijat

2016

MM-kilpailut
Hopeaa, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
Pronssia, Minetit junior, Tampereen Voimistelijat
13. sija, Elite, SC Vantaa ja Tapanilan Erä

EM-kilpailut
Hopeaa, Minetit junior, Tampereen Voimistelijat
4. sija, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
11. sija, Elite, SC Vantaa ja Tapanilan Erä
12. sija, Gloria Nova, Pakilan Voimistelijat

Challenge Cupin kokonaiskilpailu 2016
Hopeaa, Minetit junior, Tampereen Voimistelijat
Pronssia, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
10. sija, Elite, SC Vantaa ja Tapanilan Erä

Challenge Cup:n 1. osakilpailu
Hopeaa, Minetit junior, Tampereen Voimistelijat
5. sija, Elite, SC Vantaa ja Tapanilan Erä

Challenge Cup:n 2. osakilpailu
Kultaa, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
Hopeaa, Minetit junior, Tampereen Voimistelijat

Challenge Cup:n 3. osakilpailu
Hopeaa, Minetit junior, Tampereen Voimistelijat
4. sija, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat

Challenge Cup:n 4. osakilpailu
Hopeaa, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
Pronssia, Minetit junior, Tampereen Voimistelijat

2015

MM-kilpailut

Hopeaa, Minetit, Tampereen Voimistelijat
6. sija, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
14. sija, Elite, SC Vantaa ja Tapanilan Erä

Challenge Cupin kokonaiskilpailu 2015
Hopea, Minetit, Tampereen Voimistelijat
5. sija, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat

Challenge Cupin 1. osakilpailu
Hopea, Minetit, Tampereen Voimistelijat
4. sija, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat

Challenge Cupin 2. osakilpailu
Hopea, Minetit, Tampereen Voimistelijat
5. sija, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat

Challenge Cupin 3. osakilpailu
Hopea, Minetit, Tampereen Voimistelijat
4. sija, Elite, SC Vantaa/Tapanilan Erä

2014

Junioreiden MM-kilpailut
Hopea, Minetit, Tampereen Voimistelijat
Pronssi, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
Alkukilpailun 7. sija, Minetit United, Tampereen Voimistelijat ja Tampereen Työväen Naisvoimistelijat

Challenge Cupin 1. osakilpailu
Hopea, Minetit, Tampereen Voimistelijat
Pronssi, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat

Challenge Cupin 2. osakilpailu
Hopea, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
4. sija, Minetit, Tampereen Voimistelijat

Challenge Cupin 3. osakilpailu
Hopea, Minetit, Tampereen Voimistelijat
4. sija, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat

2013

Junioreiden MM-kilpailut
Hopea, Team Minetit, Tampereen Voimistelijat
Pronssi, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
Alkukilpailun 9. sija, Team Vantaa Junior, Vantaan Voimisteluseura

Challenge Cupin 1. osakilpailu
Pronssi (jaettu), Team Minetit, Tampereen Voimistelijat
Pronssi (jaettu), OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat

Challenge Cupin 2. osakilpailu
Hopea, Team Minetit, Tampereen Voimistelijat
Pronssi, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat

Challenge Cupin 3. osakilpailu
Hopea, Team Minetit, Tampereen Voimistelijat
5. sija, Team Vantaa Junior, Vantaan Voimisteluseura

2012

Junioreiden MM-kilpailut (samalla Challenge Cupin 3. osakilpailu) 
5. sija, OVO Junior Team Magneetit, Olarin Voimistelijat 
6. sija, Team Vantaa Junior, Vantaan Voimisteluseura 
Alkukilpailun 9. sija, Tähdettäret, Tapiolan Voimistelijat

Challenge Cupin 1. osakilpailu
4. sija, OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat 
5. sija, Team Vantaa Junior, Vantaan Voimisteluseura

Challenge Cupin 2. osakilpailu
5. sija, OVO Junior Team Magneetit, Olarin Voimistelijat 
6. sija, Team Vantaa Junior, Vantaan Voimisteluseura

2011

Junioreiden MM-kilpailut (samalla Challenge Cupin 2. osakilpailu) 
4. sija, Fosforit, Olarin Voimistelijat 
6. sija, Sanix, Turun Pyrkivä 
Alkukilpailun 8. sija, Gloria, Pakilan Voimistelijat

Challenge Cupin 1. osakilpailu
Pronssi, Fosforit, Olarin Voimistelijat
5. sija, Magneetit, Olarin Voimistelijat

Challenge Cupin 3. osakilpailu
4. sija, Sanix, Turun Pyrkivä
5. sija, Gloria, Pakilan Voimistelijat

2010

Junioreiden MM-kilpailut Hopeaa, Fosforit, Olarin Voimistelijat 6. sija, Molekyylit, Olarin Voimistelijat Alkukilpailun 8. sija, La Strada, Seinäjoen Voimistelijat

Challenge Cupin 1. ja 2. osakilpailu

Challenge Cupin 3. osakilpailu
Pronssi, La Strada, Seinäjoen Voimistelijat
4. sija, Molekyylit, Olarin Voimistelijat

2009

Junioreiden MM-kilpailut (samalla Challenge Cupin 1. osakilpailu)
4. sija, Mimodes, Vantaan Voimisteluseura
5. sija, Minetit, Tampereen Työväen Naisvoimistelijat
Alkukilpailun 6. sija, La Strada, Seinäjoen Voimistelijat

Challenge Cupin 2. osakilpailu
4. sija, La Strada, Seinäjoen Voimistelijat
5. sija, Kidea, Jyväskylän Naisvoimistelijat

Challenge Cupin 3. osakilpailu
Hopeaa, Mimodes, Vantaan Voimisteluseura
Pronssia, Minetit, Tampereen Työväen Naisvoimistelijat

2008

Junioreiden MM-kilpailut Kultaa, Fotonit, Olarin Voimistelijat 4. sija, Minetit, Tampereen Työväen Naisvoimistelijat Alkukilpailun 8. sija, Mimodes, Vantaan Voimisteluseura Challenge Cupin 1. osakilpailu

Challenge Cupin 2. osakilpailu

Challenge Cupin 3. osakilpailu

Kotimaiset kilpailut

SM- ja välinemestaruuskilpailujen mitalistit yli 14-vuotiaiden SM-sarjoissa.

2021

Naiset (yli 16-vuotiaat)
1. OVO Team, Olarin Voimistelijat
2.Minetit, Tampereen Sisu
3. Gloria, Attitude Sports/Elise/Pakilan Voimistelijat/Tapiolan Voimistelijat

Juniorit (14-16-vuotiaat)
1. Minetit Junior, Tampereen Sisu
2.OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
3. Elite Junior, Sport Club Vantaa

2020

 
Naiset (yli 16-vuotiaat)
1. Minetit, Tampereen Sisu
2. OVO Team, Olarin Voimistelijat
3. Gloria, Attitude Sports/ Pakilan Voimistelijat/Tapanilan Erän voimistelujaosto/ Tapiolan Voimistelijat

Juniorit (14-16-vuotiaat)
1. OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
2. Minetit Junior, Tampereen Sisu
3. Elite Junior, Sport Club Vantaa

2019

Naiset (yli 16-vuotiaat)
1. Minetit, Tampereen Sisu
2. OVO Team, Olarin Voimistelijat
3.

Juniorit (14-16-vuotiaat)
1. OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
2.
3.

2018

Naiset (yli 16-vuotiaat)
1. Minetit, Tampereen Sisu
2. OVO Team, Olarin Voimistelijat
3.

Juniorit (14-16-vuotiaat)
1. OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
2.
3.

2017

Naiset (yli 16-vuotiaat)
1. Minetit, Tampereen Voimistelijat
2. OVO Team, Olarin Voimistelijat
3. 

Juniorit (14-16-vuotiaat)
1. Minetit Elite, TV/SCVantaa/TapErä
2. OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
3.

2016

Naiset (yli 16-vuotiaat)
1. Minetit, Tampereen Voimistelijat
2. OVO Team, Olarin Voimistelijat
3.

Juniorit (14-16-vuotiaat)
1. OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
2.
3.

2015

Naiset (yli 16-vuotiaat)
1. Minetit, Tampereen Voimistelijat
2. OVO Team, Olarin Voimistelijat
3. OVO Team Esport, Olarin Voimistelijat

Juniorit (14-16-vuotiaat)
1. Minetit, Tampereen Voimistelijat
2. OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
3.

2014

Naiset (yli 16-vuotiaat)
1. OVO Team, Olarin Voimistelijat
2. Sanix, Turun Pyrkivä
3. Team Vantaa, Vantaan Voimisteluseura

Noviisit (16-18-vuotiaat)
1. Xonox, Turun Urheiluliitto
2. Adelie, Vantaan Voimisteluseura

Juniorit (14-16-vuotiaat)
1. Minetit, Tampereen Voimistelijat
2. OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
3. Minetit United, Tampereen Voimistelijat ja Tampereen Työväen Naisvoimistelijat

Juniorit, syksyn välinemestaruuskilpailut
1. OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
2. Minetit, Tampereen Voimistelijat
3. Siriukset 98, Olarin Voimistelijat

Suomen Cup (naiset)
1. OVO Team, Olarin Voimistelijat
2. Team Vantaa, Vantaan Voimisteluseura
3. Gloria, Pakilan Voimistelijat

Juniori Cup
1. Minetit, Tampereen Voimistelijat
2. OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
3. Siriukset 98, Olarin Voimistelijat

2013

Naiset (yli 16-vuotiaat)
1. OVO Team, Olarin Voimistelijat
2. Minetit, Tampereen Voimistelijat
3. Sirius, Jyväskylän Naisvoimistelijat

Noviisit (16-18-vuotiaat)
1. OVO Akatemia Magneetit, Olarin Voimistelijat
2. 
3. 

Juniorit (14-16-vuotiaat)
1. Team Minetit, Tampereen Voimistelijat
2. OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
3. Team Vantaa Junior, Vantaan Voimisteluseura

Naiset, syksyn välinemestaruuskilpailut
1. OVO Esport Akatemia, Olarin Voimistelijat
2. OVO Akatemia Magneetit, Olarin Voimistelijat
3. Flex, Turun Jyry

Juniorit, syksyn välinemestaruuskilpailut
1. Minetit, Tampereen Voimistelijat
2. OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
3. Team Fionat, Tampereen Sisu ja Tampereen Työväen Naisvoimistelijat

Suomen Cup (naiset)
1. OVO Esport Akatemia, Olarin Voimistelijat
2. OVO Akatemia Magneetit, Olarin Voimistelijat
3. OVO Team, Olarin Voimistelijat / Flex, Turun Jyry

Juniori Cup
1. Minetit, Tampereen Voimistelijat
2. OVO Junior Team, Olarin Voimistelijat
3. Team Fionat, Tampereen Sisu ja Tampereen Työväen Naisvoimistelijat

2012

Naiset (yli 16-vuotiaat)
1. OVO Team, Olarin Voimistelijat
2. Minetit, Tampereen Voimistelijat
3. Sanix, Turun Pyrkivä

Noviisit (16-18-vuotiaat)
1. Gloria, Pakilan Voimistelijat
2. OVO Akatemia Fosforit, Olarin Voimistelijat
3. Flex, Turun Jyry

Juniorit (14-16-vuotiaat)
1. OVO Junior Team Magneetit, Olarin Voimistelijat
2. Tähdettäret, Tapiolan Voimistelijat (jaettu hopeasija)
2. Team Vantaa Junior, Vantaan Voimisteluseura (jaettu hopeasija)

Naiset, syksyn välinemestaruuskilpailut
1. OVO Team, Olarin Voimistelijat
2. OVO Akatemia, Olarin Voimistelijat
3. Minetit, Tampereen Voimistelijat

Juniorit, syksyn välinemestaruuskilpailut
1. Team Tapiola, Tapiolan Voimistelijat
2. OVO Junior Team Magneetit, Olarin Voimistelijat
3. Team Vantaa Junior, Vantaan Voimisteluseura

Suomen Cup (naiset)
1. OVO Team, Olarin Voimistelijat
2. OVO Akatemia, Olarin Voimistelijat
3. Minetit, Tampereen Voimistelijat

Juniori Cup
1. Team Tapiola, Tapiolan Voimistelijat
2. OVO Junior Team Magneetit, Olarin Voimistelijat
3. Team Vantaa Junior, Vantaan Voimisteluseura

 

2011

Naiset (yli 16-vuotiaat) 1. OVO Team, Olarin Voimistelijat
2. Freyat, Järvenpään Voimistelijat
3. Minetit, Tampereen Voimistelijat

Noviisit (16-18-vuotiaat)
1. La Strada, Seinäjoen Voimistelijat ja Tampereen Naisvoimistelijat 
2. Pippurit, Turun Jyry 
3. Bixbit, Lahjan Tytöt ja Turun Urheiluliitto

Juniorit (14-16-vuotiaat)
1. Fosforit, Olarin Voimistelijat
2. Sanix, Turun Pyrkivä
3. Gloria, Pakilan Voimistelijat

Naiset, syksyn välinemestaruuskilpailut
1. Pippurit, Turun Jyry
2. Bixbit, Lahjan Tytöt ja Turun Urheiluliitto 
3. Kristallit, Voimistelu- ja urheiluseura Elise

Juniorit, syksyn välinemestaruuskilpailut 
1. Fosforit, Olarin Voimistelijat 
2. Sanix, Turun Pyrkivä 
3. Gloria, Pakilan Voimistelijat

2010

Naiset (yli 16-vuotiaat)
1. Ampeerit, Olarin Voimistelijat ja Vantaan Voimisteluseura
2. Fotonit, Olarin Voimistelijat
3. Freyat, Järvenpään Voimistelijat

Noviisit (16-18-vuotiaat)
1. Mimodes, Vantaan Voimisteluseura
2. Minetit, Tampereen Voimistelijat
3. Pippurit, Turun Jyry

Juniorit (14-16-vuotiaat)
1. Fosforit, Olarin Voimistelijat
2. La Strada, Seinäjoen Voimistelijat
3. Kidea, Jyväskylän Naisvoimistelijat

Naiset, syksyn välinemestaruuskilpailut
1. Fotonit, Olarin Voimistelijat
2. Pippurit, Turun Jyry
3. Minetit, Tampereen Voimistelijat

Juniorit, syksyn välinemestaruuskilpailut 
1. Fosforit, Olarin Voimistelijat
2. Gloria, Pakilan Voimistelijat
3. Sanix, Turun Pyrkivä

Suomen Cup (naiset)
1. Fotonit, Olarin Voimistelijat
2. Minetit, Tampereen Voimistelijat
3. Pippurit, Turun Jyry

2009

Naiset (yli 16-vuotiaat)
1. Deltat, Olarin Voimistelijat
2. Freyat, Järvenpään Voimistelijat
3. Hämppikset, Helsingin Kotkat

Noviisit (16-18-vuotiaat)
1. Ampeerit, Olarin Voimistelijat
2. Tiklit, Vantaan Voimisteluseura
3. Zircone, Kemin Into

Juniorit (14-16-vuotiaat)
1. Minetit, Tampereen Työväen Naisvoimistelijat
2. La Strada, Seinäjoen Voimistelijat
3. Mimodes, Vantaan Voimisteluseura

Naiset, syksyn välinemestaruuskilpailut
1. Sirius, Jyväskylän Naisvoimistelijat
2. Ampeerit, Olarin Voimistelijat
3. Freyat, Järvenpään Voimistelijat

Juniorit, syksyn välinemestaruuskilpailut 
1. Fotonit, Olarin Voimistelijat
2. Molekyylit, Olarin Voimistelijat
3. Bixbit, Lahjan Tytöt ja Turun Urheiluliitto

Suomen Cup (naiset)
1. Ampeerit, Olarin Voimistelijat
2. Freyat, Järvenpään Voimistelijat
3. Sirius, Jyväskylän Naisvoimistelijat

2008

Naiset (yli 16-vuotiaat)

Noviisit (16-18-vuotiaat)

Juniorit (14-16-vuotiaat)

Naiset, syksyn välinemestaruuskilpailut
1. Deltat, Olarin Voimistelijat
2. Zircone, Kemin Into
3. Ampeerit, Olarin Voimistelijat

Juniorit, syksyn välinemestaruuskilpailut
1. Fotonit, Olarin Voimistelijat
2. Minetit, Tampereen Työväen Naisvoimistelijat
3. Escada, Pakilan Voimistelijat

Suomen Cup (naiset)
1. Deltat, Olarin Voimistelijat
2. Ampeerit, Olarin Voimistelijat
3. Zircone, Kemin Into