Hyppää sisältöön
Home » Uutiset » Kutsu seurakokouksiin 16.9.2023
22.08.2023

Kutsu seurakokouksiin 16.9.2023

Tervetuloa Suomen Voimisteluliiton sääntöjen mukaisiin lajikohtaisiin (MTV, RV sekä AKRO, KA, TG, TRA) seurakokouksiin, jotka pidetään etäkokouksina. 

Aika:  lauantaina 16.9.2023

Klo 11.00 miesten telinevoimistelu 
Klo 12.00 rytminen voimistelu 
Klo 13.00 akrobatiavoimistelu, kilpa-aerobic, TeamGym ja trampoliinivoimistelu 

Kokouskutsu 

Osallistumis- ja äänioikeus

Osallistumisoikeus ilman äänioikeutta on kunkin lajin seurakokoukseen liiton varsinaisella jäsenseuralla, jossa harrastetaan kyseistä lajia. Seuralla on oikeus lähettää seurakokoukseen yksi edustaja.  

Osallistumisoikeus ja äänioikeus kunkin lajin seurakokoukseen ovat sellaisella liiton varsinaisella jäsenseuralla, joka on hoitanut jäsenvelvoitteensa liiton sääntöjen 10§ mukaisesti ja jolla on kuluvalla lisenssikaudella kilpailulisenssejä tai on osallistunut kilpailutoimintaan kyseisessä lajissa tai joka muutoin todistaa, että seurassa harrastetaan kyseistä lajia kuluvalla Voimisteluliiton toimintakaudella. Seuralla on oikeus lähettää kyseisen lajin seurakokoukseen yksi edustaja, joka käyttää seuran äänioikeutta. 

Seurakokouksessa varsinaisella, äänivaltaisella jäsenseuralla on yksi ääni. Samalla henkilöllä voi olla vain yksi valtakirja. Seuran edustajalla tulee olla seurakokouksessa seuran antama ja allekirjoittama valtakirja.

Valtakirjat löytyvät alla olevista linkeistä:

Akrobatiavoimistelu

Kilpa-aerobic

Miesten telinevoimistelu

Rytminen voimistelu

TeamGym

Trampoliinivoimistelu

Valtakirjojen palautus ja tarkastus

Valtakirja tulee palauttaa sähköisesti keskiviikkoon 13.9.2023 klo 12.00 mennessä.

Valtakirjojen palautus ja tarkastus tapahtuu vain sähköisesti alla olevan linkin kautta.

Seuran tulee täyttää kokoukseen osallistuvan/osallistuvien henkilön/henkilöiden tiedot sekä ladata valtakirja/valtakirjat alla olevan linkin kautta tarkastukseen. Voit ilmoittaa samalla lomakkeella kaikki seurasta osallistuvat henkilöt.

Valtakirjojen palautus tämän linkin kautta

Ehdokasasettelu

Ehdollepanotoimikunta pyytää seuroilta ehdokkaita hallituksen lajimandaattipaikoille 31.8.2023 klo 24.00 mennessä. Ks. lisätiedot ehdollepanotoimikunnan kirjeestä seuroille 2023 https://www.voimistelu.fi/materiaalipankki/kirje-seuroille_2023/ 

Hallituksen lajipaikoille tulleet ehdotukset

Lajipaikoille on 31.8.2023 mennessä tullut hakemuksia seuraavasti:

Miesten telinevoimistelun lajipaikalle yksi ehdotus: Jouko Koskinen esittely

Rytmisen voimistelun lajipaikalle yksi ehdotus: Alexandra Mavrakis esittely

Akrobatiavoimistelun, kilpa-aerobicin, TeamGymin ja trampoliinivoimistelun lajipaikalle kaksi ehdotusta:

Salla Eklund esittely

Marika Uusi-Illikainen esittely

Haku