Svoli Aerobic Cup 2008 -kokonaismestaruudet jaettiin Keravalla

10.11.2008 |

Kilpa-aerobicin Svoli Aerobic Cup 4 -kilpailu käytiin lauantaina Keravalla.
Paikanpäällä ratkesivat myös Svoli Aerobic Cup 2008 -kokonaismestaruudet. 

 

Aerobic Cupin tulokset

4-luokka Svoli joukkueet:
1) Nelli Leinonen, Venla Monter, Nora Moisio Keravan NV 
(6,70 + 6,80 + 0,900 – 0,10) 14,300)


5-luokka AG2 SM Naiset:

1) Laura Vihervä Valkeakosken KP (7,95 + 8,05 + 2,450) 18,450, 
2) Netta Koskinen Valkeakosken KP (7,75 + 8,10 + 2,300) 18,150, 
3) Erika Rautiainen Valkeakosken KP (7,25 + 7,55 + 2,200) 17,000, 
4) Bea Boman Fliku (6,90 + 7,20 + 1,500) 15,600, 
5) Verena Kortelainen Fliku (6,85 + 6,70 + 1,900) 15,450,
6) Kaisa Leppämäki Jyväsk NV (6,35 + 7,10 + 1,750) 15,200, 
7) Aino Nurminen Turun UL (6,90 + 7,35 + 1,5000 – 1,000) 14,750, 
8) Tiina-Maria Ansio Turun LS (6,25 + 6,95 + 1,450) 14,650, 
9) Karoliina Hurri Keravan NV (6,55 + 5,90 + 1,250) 13,700, 
10) Anette Nieminen Porin NV (6,75 + 6,85 + 0,850 – 1,100) 13,350, 
11) Erika Heimola Haka G (6,30 + 5,35 + 0,800 – 1,300) 11,150, 
12) Sanni Mäntykivi Seinäjoen V

 

5-luokka Svoli Naiset:
1) Heidi Rämö Fliku-82 (7,10 + 7,55 + 1,400) 16,050, 
2) Mariana Palmroth Fliku-82 (7,05 + 7,00 + 1,750) 15,800, 
3) Annu Koskela SeinäjVO (7,20 + 7,15 + 1,400) 15,750. 
4) Anni Löppönen KuopionRV (6,85 + 7,40 + 1,350 – 0,20) 15,400, 
5) Maiju Korhonen KuopionRV (6,95 + 6,85 + 1,350) 15,150, 
6) Nea Toivanen Fliku-82 (6,85 + 7,10 + 0,950) 14,900, 
7) Anne-Mari Hautakoski NokianPy (6,75 + 6,75 + 1,400) 14,900, 
8) Kia-Maija Hurri KeravanNV (6,95 + 7,30 + 1,100 – 0,500) 14,850, 
9) Julia Koskinen NokianPy (6,90 + 6,85 + 0,850) 14,600, 
10) Henni Takala SeinäjoenVO (6,80 + 6,80 + 1,000 – 0,500) 14,100, 
11) Krista Haapalainen Fliku-82 (6,75 + 6,85 + 0,900 – 0,50) 14,000, 
12) Annemari Humaloja HakaG (6,65 + 6,85 + 1,200 – 0,70) 14,000, 
13) Hanna Pihlajaniemi SeinäjoenVO (6,50 + 6,30 + 0,950) 13,750

 

5-luokka parit Svoli:
1) Mira Mahlio, Kaisa Kettunen Valkeakosken KP ( 6,65 + 6,35 + 1,250) 14,250

 

5-luokka joukkue AG2 SM:
1) Laura Vihervä, Netta Koskinen, Erika Rautiainen Valkeakosken KP (7,55 + 7,25 + 1,950) 16,750, 
2) Salla-Mari Kalasniemi, Eeva Murtomäki, Linda Paso Oulun NV (5,50 + 6,55 + 1,050) 13,100

 

5-luokka joukkueet Svoli:
1) Essi Hilska, Sara Lepistö, Saija Saarinen Turun UL (7,45 + 6,45 + 1,100 – 0,60) 14,400, 
2) Marianne Impiö, Reetta Kekäläinen, Henna Räisänen Kemin NV (6,75 + 5,65 + 1,150 – 0,10) 13,450, 
3) Iida Rantanen, Veera Eriksson, Aino Kupiainen Turun UL (6,40 + 5,25 + 1,150) 12,800

 

5-luokka ryhmät:
1) Team Aeroflik: Heidi Rämö, Mariana Palmroth, Saara Nikku, Nina Calonius, Elisa Salonen, Susanna Luoma Fliku ( 7,00 + 5,85 + 1,150 – 1,000) 13,000

 

5-luokka Svoli miehet
1) Antti Ranki Turun UL (6,75 + 6,75 + 1,850) 15,350 

 

6-luokka Naiset seniorit:
1) Mira Keränen Turun UL (8,15 + 8,40 + 2,700) 19,250, 
2) Pauliina Raatikainen Turun UL (7,50 + 8,05 + 2,400) 17,950, 
3) Jenna Harjunen Turun UL (7,25 + 7,55 + 2,350) 17,150, 
4) Saija Saarinen Turun UL (7,90 + 7,70 + 2,000 – 0,500) 17,100, 
5) Tiina Karjalainen TampereenV (7,25 + 7,40 + 1,950 – 0,10) 16,500, 
6) Aija Suokas Fliku (7,30 + 7,15 + 1,400 - 0,20) 15,650, 
7) Anniina Lehti TampereenV (6,90 + 6,65 + 1,400 – 0,70) 14,250, 
8) Sanna Vänni Kuopion RV (6,80 + 6,15 + 0,750 – 1,000) 12,700

 

6-luokka joukkueet seniorit:
1) Laura Andersen, Aino Rouhiainen, Jenni Vähämaa Vaasan TT ( 7,50 + 6,85 + 1,450) 15,800, 
2) Jaana Tihtonen, Asta Vilenius, Paulina Mertanen Keravan NV (7,10 + 5,90 + 1,250) 14,250, 
3) Riia Huttunen, Heli Lehtinen, Ella Murtomäki Oulun NV (7,20 + 5,50 + 1,200 – 0,10) 13,800

 

Svoli Aerobic Cupin kokonaistulos 2008, voittajat:

4-lk AG1 Naiset, Nelli Nyberg

4-lk Svoli joukkueet, Nelli Leinonen, Venla Monter, Nora Moisio KerNV

4-lk Svoli parit, Sanni Mäntykivi, Amanda Mäki-Töyli SeinäjVo

5-lk AG2 Naiset, Laura Vihervä ValkeakKP

5-lk AG2 joukkueet, Laura Vihervä, Netta Koskinen, Erika Rautiainen ValkeakKP

5-lk Svoli Naiset, Heidi Rämö Fliku