Convention ohjelma: Lauantai 3.10.2020

Kenelle: aikuisten, tanssin, ikääntyvien ja vesiliikunnan ohjaajille

Paikka: Mäkelänrinteen Uintikeskus, Helsinki. 

Huom! Klikkaamalla tuntia saat lisätietoa sisällöstä ja kouluttajasta. 

Lauantai 3.10. Teho              Kehonhuolto      Tanssitreeni      
 
  Ikiliike ja matalan kynnyksen tunnit      
   Aaltoja      
9.00- 10.00

Ilmoittautuminen ja tuotetoriin tutustuminen

10.00-10.50

1. Full Body Workout

Using dumbbells for strength plus cardio exercises.

Mathias Naujocks

2. Dynaaminen jooga

Syvähengityksen rooli joogan asentoharjoittelussa.

Teija Maila

3. Tanssi

 

Jari Saarelainen

4. Iloa ja menoa musiikista.

Kevyt, mutta monipuolinen tunti, jossa hyvää menoa!

Anu Louhivuori
 

11.00-11.50

5. Game On - HIIT

Tehokas treeni hauskalla toteutuksella.

Katja Laaksonen
.

6. Healthy Back Flow.

 

Mathias Naujocks
.

7. Tanssi ilottelua

Vauhdikas tanssitunti

Jari Saarelainen

6. Healthy Back Flow.

 

Mathias Naujocks

 

 
12.00-12.50

Lounas

Lounas 

8. Tanssitreeni - 20´s to 20´s.

Valloittava, hauska tanssillinen kokonaisuus, sopii kaikille.

Riina Pekkanen ja Elina Ahokas
.

 

9. Lihaskunto.

Välineenä kuminauha.

Anna Takala


 
 
13.00-13.50

10. Body-tunti ilman välineitä.

 

Teija Reini-Nieminen

11. Kehonhuoltoa lempeästi.

Vahvista, venyttele ja voi hyvin.

Katja Laaksonen

 Lounas

Lounas

14.00-14.50

12. Total Body Conditioning.

Tehokas koko kropan kehonpainotreeni.

Mathias Naujocks

13. Dynaaminen kehonhuolto.

Tunti parantaa kehonhallintaa ja kehontuntemusta sekä tuottaa hyvää oloa ja mieltä.

Kati Kauravaara

14. Dance Aerobic.

Vanha kunnon aerobic-tunti, mutta tanssilliseen tyyliin!

Riina Pekkanen

13. Dynaaminen kehonhuolto.

Tunti parantaa kehonhallintaa ja kehontuntemusta sekä tuottaa hyvää oloa ja mieltä.

Kati Kauravaara

15. Syvän veden tunti: Kehonhallintaa ja lihasvoimaa.

14.00-14.40

Kati Pallasvuo

15.00-15.50

16. Sportticoktaili

Hikijumppaa tanssillisin maustein sekä tehokkaita lihaskuntosessioita.

Annu Ridanpää-Taittonen

17. Voimaa vatsalle.

Pilates metodeista vahvuutta keskivartaloon.

Leena Syrjälä

18. Tanssillinen voimistelu.

Tanssillisesta voimistelusta ideoita ryhmäliikuntaan, tule nauttimaan liikkeen virtaavuudesta.

Hymy Larimo-Tullila

19.

20. Syvä allas.

14.50-15.30

Teija Reini-Nieminen

16.00-16.40

21. Matalan veden tunti: liikevariaatioita ja vipuvarsia.

16.00-16.40

Kati Pallasvuo


9.