På svenska  In English   Suurenna tekstin kokoa Pienennä tekstin kokoa Tulostettava versio

Kalenteri

[1-100] [101-104]
Aika Tapahtuma Paikka
15.12.2013-16.11.2014 Voimisteluvalmentajien lajitutkinto (III-TASO) Kisakallion urheiluopisto, Lohja / Kuortaneen urheiluopisto / Voimisteluliiton toimisto, Helsinki
1.1.-31.12. 2014 Timanttimerkkitestit
18.-21.9. JMJ leiri - PERUTTU Kuortaneen Urheiluopisto
20.9.2014 TK1 tuomarikoulutus Helsinki
20.9.2014 Fyysisen valmennuksen peruskoulutus Tampere
21.9.2014 TK2 tuomarikoulutus Helsinki
27.-28.9. Naisten telinevoimistelun lajitaidon peruskoulutus Joensuu
27.9.2014 Valmennuksen suunnittelun ja seurannan peruskoulutus Turku
3.-12.10. Telinevoimistelun MM-kilpailut Nanning, Kiina
4.10.2014 Voimistelu Asema Rovaniemi
4.10.2014 Fyysisen valmennuksen peruskoulutus Seinäjoki
4.10.2014 Kilpalinjan luokkakilpailut, Vk-Lohja Lohja
4.10.2014 NTV kilpalinjan ja MTV luokkakilpailut, Taipumattomat Rovaniemi
5.10.2014 Voimistelu Asema Vaajakoski
5.-8.10. Bemarileiri 2/4 Kuortaneen urheiluopisto
5.10.2014 Voimistelu Asema Helsinki
11.10.2014 Voimistelu Asema Tampere
11.-12.10. NTV kilpalinjan luokkakilpailut ja MTV JunnuGym, EsTT Espoo
17.-19.10. NTV kilpalinjan luokkakilpailut ja MTV JunnuGym, VSK-U Tuusula
18.-22.10. JMJ leiri Kuortaneen Urheiluopisto
18.10.2014 Voimistelu Asema Kalajoki
25.-26.10. NTV kilpalinjan luokkakilpailut ja MTV JunnuGym, Sisu Tampere
25.10.2014 Sisun Asema Tampere
1.-2.11. NTV kilpalinjan ja MTV luokkakilpailut, STVK Helsinki
1.-2.11. Kilpalinjan luokkakilpailut, OP Oulu
1.-2.11. Mälar Cup Tukholma, Ruotsi
2.11.2014 Halloween Asema Kerava
7.-9.11. TK3 tuomarikoulutus Kouvola
8.-9.11. NTV kilpalinjan luokkakilpailut ja MTV JunnuGym finaali, JyVo Jyväskylä
8.11.2014 Valmennuksen suunnittelun ja seurannan peruskoulutus Oulu
9.11.2014 Voimistelu Asema Kauniainen
15.11.2014 Voimisteluliiton syyskokous ja seuraseminaari Olympiastadion, Helsinki
15.11.2014 Voimistelugaala Helsingin jäähalli
15.11.2014 Kilpalinjan luokkakilpailut, KyVo Isokyrö
22.-23.11. Naisten ja tyttöjen JunnuGym ja joukkue-SM-kilpailut, TuPy Turku
22.11.2014 NTV Seurakokous Turku
27.-30.11. Naisten ja tyttöjen maajoukkuerinkileiri Kuortaneen Urheiluopisto
28.-30.11. ES Alueminorileiri Kisakallion Urheiluopisto, Lohja
28.-30.11. LS/SS Alueminorileiri Turku
29.11.2014 Alueellinen Voimistelu Asema, Savo-Karjala Joensuu
29.11.2014 Alueellinen Voimistelu Asema, Pohjanmaa Alajärvi
29.11.2014 Kilpalinjan luokkakilpailut, VTT Vaasa
4.-7.12. Minorileiri 3/4 Kuortaneen Urheiluopisto
12.-14.12. KUO Alueminorileiri Kuortaneen Urheiluopisto
13.12.2014 Alueellinen Voimistelun asema, Sydän-Suomi Valkeakoski
13.12.2014 Alueellinen Voimistelu Asema, Pohjois-Suomi Oulu
2.1.-5.4.2015 Telinevoimistelu- ja TeamGym-valmentajien jatkokoulutus (II-TASO) Kuortaneen Urheiluopisto
8.1.-11.2.2015 JMJ leiri Kuortaneen urheiluopisto
17.1.2015 Luottamusryhmien kick off
18.-21.1.2015 Bemarileiri 3/4 Kuortaneen urheiluopisto
30.1.-1.2.2015 KUO Alueminorileiri Kuortaneen urheiluopisto
30.1.-1.2.2015 LS/SS Alueminorileiri Tampere
30.1.-1.2.2015 ES Alueminorileiri Kisakallion urheiluopisto
5.-8.2.2015 Minorileiri 4/4 Kuortaneen urheiluopisto
18.-25.2.2015 Naisten ja tyttöjen maajoukkuerinkileiri Kuortaneen urheiluopisto
28.2.-3.3.2015 Bemarileiri 4/4 - UUSI PVM Kuortaneen urheiluopisto
7.-8.3.2015 NTV ja MTV luokkakilpailut HAETTAVANA
14.-15.3.2015 NTV ja MTV luokkakilpailut HAETTAVANA
19.-20.3.2015 Telinevoimistelun maailmancup "Challenge cup" Cottbus, Saksa
21.-22.3.2015 NTV ja MTV luokkakilpailut HAETTAVANA
25.-29.3.2015 Telinevoimistelun maailmancup "Challenge cup" Doha, Qatar
28.-29.3.2015 NTV ja MTV luokkakilpailut HAETTAVANA
11.-12.4.2015 NTV ja MTV luokkakilpailut HAETTAVANA
13.-19.4.2015 Telinevoimistelun EM-kilpailut Ranska
18.-19.4.2015 NTV luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym ja miesten Gym HAETTAVANA
24.-26.4.2015 NTV ja MTV Voimisteluliiton mestaruuskilpailut sekä MTV JunnuGym ja miesten Gym HAETTAVANA
2.-3.5.2015 NTV ja MTV luokkakilpailut HAETTAVANA
7.-10.5.2015 Telinevoimistelun maailmancup "Challenge cup" Varna, Bulgaria
8.-10.5.2015 Lajien yhteiset SM-kilpailut Espoo
15.-17.5.2015 NTV kansainvälinen FinGym ja TurkuGym luokkakilpailut Turku
21.-24.5.2015 Telinevoimistelun maailmancup "Challenge cup" Anadia, Portugali
22.-24.5.2015 Telinevoimistelun JPM-kilpailut (NTV/MTV nuoret ja MTV P14) ja MTV JunnuGym HAETTAVANA
2.-13.6.2015 Telineripari Kuortaneen urheiluopisto
5.-7.6.2015 Voimistelupäivät Tampere
11.-14.6.2015 Minoritestileiri Kuortaneen urheiluopisto
12.-22.6.2015 European Games Baku, Azerbaijan
15.-19.6.2015 JMJ leiri Kuortaneen urheiluopisto
3.-14.7.2015 Universiadit Gwangju, Korea
25.7.-1.8.2015 European Youth Olympic Festivals (EYOF) Tbilisi, Georgia
4.-7.8.2015 Minorileiri 2/4 Kuortaneen urheiluopisto
13.-16.8.2015 Bemaritestileiri Kuortaneen urheiluopisto
17.-20.9.2015 Telinevoimistelun maailmancup "Challenge cup" Osijek, Kroatia
17.-20.9.2015 JMJ leiri Kuortaneen urheiluopisto
19.-20.9.2015 Telinevoimistelun PEM-kilpailut Limerick, Irlanti
3.-4.10.2015 NTV kilpalinjan ja MTV luokkakilpailut HAETTAVANA
3.-6.10.2015 Bemarileiri 2/4 - UUSI PVM Kuortaneen urheiluopisto
10.-11.10.2015 NTV kilpalinjan ja MTV luokkakilpailut HAETTAVANA
17.-18.10.2015 NTV kilpalinjan ja MTV luokkakilpailut HAETTAVANA
18.10.-2.11.2015 Telinevoimistelun MM-kilpailut Glasgow, Iso-Britannia
24.-25.10.2015 NTV kilpalinjan ja MTV luokkakilpailut HAETTAVANA
31.10.-1.11.2015 NTV kilpalinjan luokkakilpailut ja MTV JunnuGym HAETTAVANA
7.-8.11.2015 NTV kilpalinjan luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym ja miesten Gym HAETTAVANA
14.-15.11.2015 NTV kilpalinjan luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym ja miesten Gym HAETTAVANA
21.-22.11.2015 NTV JunnuGym ja joukkue-SM HAETTAVANA
26.-29.11.2015 Naisten ja tyttöjen maajoukkuerinkileiri Kuortaneen urheilopisto
27.-29.11.2015 ES Alueminorileiri Kisakallion urheiluopisto
3.-6.12.2015 Minorileiri 3/4 Kuortaneen urheiluopisto
11.-13.12.2015 KUO Alueminorileiri Kuortaneen urheiluopisto
16.-19.1.2016 Bemarileiri 3/4 - UUSI PVM Kuortaneen urheiluopisto
11.-14.2.2016 Minorileiri 4/4 Kuortaneen urheiluopisto