På svenska  In English   Suurenna tekstin kokoa Pienennä tekstin kokoa Tulostettava versio

Kalenteri

[1-100] [101-102]
Aika Tapahtuma Paikka
1.1.-31.12. 2014 Timanttimerkkitestit
27.-30.12. Kuortaneen TelineCamp Kuortaneen urheiluopisto
2.1.-5.4.2015 Telinevoimistelu- ja TeamGym-valmentajien jatkokoulutus (II-TASO) Kuortaneen Urheiluopisto
8.-11.1.2015 Naisten ja tyttöjen maajoukkuerinkileiri Kuortaneen urheiluopisto
17.1.2015 Luottamusryhmien kick off
17.1.2015 Valmennuksen suunnittelun ja seurannan peruskoulutus Tampere
18.-21.1.2015 Bemarileiri 3/4 Kuortaneen urheiluopisto
24.1.2015 TK1 tuomarikoulutus på svenska Helsinki
25.1.2015 TK2 tuomariloulutus på svenska Helsinki
30.1.-1.2.2015 KUO Alueminorileiri Kuortaneen urheiluopisto
30.1.-1.2.2015 LS/SS Alueminorileiri Tampere
30.1.-1.2.2015 ES Alueminorileiri Kisakallion urheiluopisto
31.1.2015 Fyysisen valmennuksen peruskoulutus Helsinki
31.1.2015 TK1 tuomarikoulutus på svenska Vaasa
1.2.2015 TK2 tuomarikoulutus på svenska Vaasa
5.-8.2.2015 Minorileiri 4/4 Kuortaneen urheiluopisto
14.2.2015 TK1 tuomarikoulutus Helsinki
15.2.2015 TK2 tuomarikoulutus Helsinki
18.-25.2.2015 Naisten ja tyttöjen maajoukkuerinkileiri Kuortaneen urheiluopisto
28.2.-3.3.2015 Bemarileiri 4/4 - UUSI PVM Kuortaneen urheiluopisto
7.-8.3.2015 NTV maajoukkue- ja kilpalinjan sekä MTV 1-3 luokkakilpailut, VSK-U Tuusula
7.3.2015 Valmennuksen suunnittelun ja seurannan peruskoulutus Helsinki
14.3.2015 Kilpalinjan B-D luokkakilpailut, JoKa Joensuu
14.-15.3.2015 Kilpalinjan luokkakilpailut, Vk-Lohja Lohja
14.3.2015 Naisten EM katsastus Tampere
19.-20.3.2015 Telinevoimistelun maailmancup "Challenge cup" Cottbus, Saksa
21.-22.3.2015 NTV maajoukkue- ja kilpalinjan sekä MTV luokkakilpailut, EsTT Espoo
21.3.2015 Kilpalinjan B-D luokkakilpailut, JoenVoLi Joensuu
25.-29.3.2015 Telinevoimistelun maailmancup "Challenge cup" Doha, Qatar
28.-29.3.2015 Maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut, Kieppi Helsinki
28.3.2015 Happy Games, Alueellinen Voimistelu Asema, Länsi-Suomi Huittinen
28.-29.3.2015 Maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut, OP Oulu
30.3.-5.4.2015 Naisten EM leiri avoin
3.-5.4.2015 Telinevoimistelun maailmancup "Challenge cup" Ljubljana, Slovenia
4.-5.4.2015 Telinevoimistelun Barents -maaottelu sekä NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut, Taip Rovaniemi
11.4.2015 Kilpalinjan luokkakilpailut, KyVo Isokyrö
11.-12.4.2015 Maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut, AS Helsinki
11.4.2015 Alueellinen Voimistelu Asema, Savo-Karjala Mikkeli
11.4.2015 Fyysisen valmennuksen peruskoulutus Kuopio
12.4.2015 Alueellinen Voimistelu Asema, Sydän-Suomi Tampere
12.4.2015 Alueellinen Voimistelu Asema, Länsi-Suomi Turku
12.4.2015 Alueellinen Voimistelu Asema, Pohjanmaa Pietarsaari
13.-19.4.2015 Telinevoimistelun EM-kilpailut Montpellier, Ranska
18.-19.4.2015 NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym ja miesten Gym, TaSi Tampere
18.-19.4.2015 Kilpalinjan B-D luokkakilpailut, KaNV Kalajoki
24.-26.4.2015 Telinevoimistelun Voimisteluliiton mestaruuskilpailut sekä MTV JunnuGym ja miesten Gym, JyVo Jyväskylä
25.4.2015 Alueellinen Voimistelu Asema, Pohjois-Suomi Haukipudas
1.-3.5.2015 Telinevoimistelun maailmancup "Challenge cup" Sao Paulo, Brasilia
2.-3.5.2015 Maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut, MGF Maarianhamina
2.-3.5.2015 Maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut, STVK Helsinki
3.5.2015 Kilpalinjan luokkakilpailut, VTT Vaasa
7.-10.5.2015 Telinevoimistelun maailmancup "Challenge cup" Varna, Bulgaria
8.-10.5.2015 Lajien yhteiset SM-kilpailut Espoo
9.5.2015 NTV kilpalinjan B-D ja MTV 1-3 luokkakilpailut, YVoli Ylivieska
15.-17.5.2015 Naisten ja tyttöjen kansainvälinen FinGym Turku sekä maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut Turku
21.-24.5.2015 Telinevoimistelun maailmancup "Challenge cup" Anadia, Portugali
22.-24.5.2015 Telinevoimistelun JPM-kilpailut (NTV/MTV nuoret ja MTV P14) ja MTV JunnuGym, VSH Helsinki
2.-13.6.2015 Kuortaneen telineripari Kuortaneen urheiluopisto
5.-7.6.2015 Voimistelupäivät Tampere
10.-22.6.2015 European Games Baku, Azerbaijan
11.-14.6.2015 Minoritestileiri Kuortaneen urheiluopisto
22.-28.6.2015 Naisten Universiadi ja tyttöjen EYOF leiri Tampere
25.6.-2.7.2015 Kuortaneen kansainvälinen telinevoimisteluleiri Kuortaneen urheiluopisto
3.-14.7.2015 Universiadit Gwangju, Korea
9.-19.7.2015 UEG kansainvälinen leiri ja valmentajakoulutus Tirrenia, Italia
12.-18.7.2015 Gymnaestrada Helsinki
25.7.-1.8.2015 European Youth Olympic Festivals (EYOF) Tbilisi, Georgia
4.-7.8.2015 Minorileiri 2/4 Kuortaneen urheiluopisto
8.-10.8.2015 Valtakunnallinen alueminorileiri Kuortaneen urheiluopisto
13.-16.8.2015 Bemaritestileiri Kuortaneen urheiluopisto
17.-20.9.2015 Telinevoimistelun maailmancup "Challenge cup" Osijek, Kroatia
17.-20.9.2015 Naisten ja tyttöjen maajoukkuerinkileiri Kuortaneen urheiluopisto
19.-20.9.2015 Telinevoimistelun PEM-kilpailut Limerick, Irlanti
26.9.2015 Fyysisen valmennuksen peruskoulutus Turku
3.-4.10.2015 NTV kilpalinjan ja MTV luokkakilpailut, Taip Rovaniemi
3.-6.10.2015 Bemarileiri 2/4 - UUSI PVM Kuortaneen urheiluopisto
3.-4.10.2015 Kilpalinjan luokkakilpailut, GGF Kauniainen
10.-11.10.2015 Kilpalinjan luokkakilpailut, Vk-Lohja Lohja
10.10.2015 Valmennuksen suunnittelun ja seurannan peruskoulutus Turku
17.-18.10.2015 Kilpalinjan B-D luokkakilpailut, JoenVoLi Joensuu
17.-18.10.2015 NTV kilpalinjan ja MTV luokkakilpailut, OP Oulu
18.10.-2.11.2015 Telinevoimistelun MM-kilpailut Glasgow, Iso-Britannia
24.10.2015 Kilpalinjan B-D luokkakilpailut, JoKa Joensuu
24.-25.10.2015 NTV kilpalinjan ja MTV 1-3 luokkakilpailut, VSK-U Tuusula
31.10.-1.11.2015 NTV kilpalinjan luokkakilpailut ja MTV JunnuGym, EsTT Espoo
31.10.2015 Kilpalinjan luokkakilpailut, KyVo Isokyrö
7.-8.11.2015 NTV kilpalinjan luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym ja miesten Gym, TuUL Turku
8.11.2015 Alueellinen Voimistelu Asema, Länsi-Suomi Turku
14.-15.11.2015 NTV kilpalinjan luokkakilpailut sekä MTV JunnuGym ja miesten Gym, JyVo Jyväskylä
21.-22.11.2015 Naisten ja tyttöjen JunnuGym ja joukkue-SM, TV Tampere
26.-29.11.2015 Naisten ja tyttöjen maajoukkuerinkileiri Kuortaneen urheiluopisto
27.-29.11.2015 ES Alueminorileiri Kisakallion urheiluopisto
28.11.2015 Kilpalinjan luokkakilpailut, VTT Vaasa
3.-6.12.2015 Minorileiri 3/4 Kuortaneen urheiluopisto
11.-13.12.2015 KUO Alueminorileiri Kuortaneen urheiluopisto
16.-19.1.2016 Bemarileiri 3/4 - UUSI PVM Kuortaneen urheiluopisto
11.-14.2.2016 Minorileiri 4/4 Kuortaneen urheiluopisto
6.-9.3.2016 Bemarileiri 4/4 Kuortaneen urheiluopisto
1.-5.6.2016 Naisten telinevoimistelun EM-kilpailut Berne, Sveitsi
5.-21.8.2016 Olympialaiset Rio de Janeiro, Brasilia