|
|
Laatuseurat
PRIIMA-seuroja on nyt 50 kappaletta Huittisten Voimistelu ja Liikunta on 50. PRIIMA-tunnuksen saanut voimisteluseura. Onnittelut seuralle! PRIIMA - aikuisliikunnan laatuseuratoiminnan kehittäminen käynnistettiin vuonna 2006. Sertifoituja seuroja on kaikilla liiton maantieteellisillä alueilla. PRIIMA-seuroisa alle 200 jäsenen pieniä seuroja on 6, keskisuuria on 22 ja suuria (yli 700 jäsentä) on myös 22.
|
|
« Takaisin
PRIIMA - laatuseuraprosessiin ilmoittautuminenSeuraava ilmoittautumisjakso päättyy 30.10.2010. Aikuisliikunnan laatuseura-arviointiin Ilmoittautuminen edellyttää seuran johtokunnan päätöstä asiasta. Päätöksen jälkeen seura täyttää ilmoittautumislomakkeen, joka palautetaan Voimisteluliiton toimistolle joko sähköpostitse tai kirjepostina. Lisätietoa PRIIMA-toiminnasta sekä ilmoittautumislomakkeen löydät täältä. Lisätietoja arvioinnista ja siihen hakeutumisesta saa Voimisteluliiton toimistolta Leeni Asola-Myllyseltä (etunimi.sukunimi@svoli.fi) sekä alueellisilta Laatukummeilta.
Sinettiseurahaku käynnissä
Hakulomakkeet tulee jättää 30.10 mennessä
Hakemuslomake ja lisätiedot prosessista löytyvät osoitteesta http://www.svoli.fi/seurat/sinettiseurat/miten_sinettiseuraksi/. Sinettiseuroiksi hakeutuville järjestetään infotilaisuus marras-joulukuussa Lisätietoja Sinettiseuratoiminnasta antaa Katja Anoschkin katja.anoschkin(at)svoli.fi, p. 045-1382202
|
|
|
|
|
|