Voimistelijan polut ovat ilmestyneet joukkuevoimistelussa ja rytmisessä voimistelussa. Naisten ja miesten telinevoimistelun polut seuraavat pian perässä!
Voimistelijan polku on valmentajan työkalu eri-ikäisten voimistelijoiden valmennuksessa lapsuusvaiheesta kohti huippuvaihetta. Kaikki julkaistut urapolut löytyvät sähköisessä muodossa Voimisteluwikistä, josta löytyy myös paljon muuta harjoittelua tukevaa materiaalia.
Urapolkuseminaari 1.9.2012 - Voimistelijan polku viitoittaa tiesi kohti huippuvoimistelun maailmaa!
Ota kaikki irti uusista Voimistelijan poluista ja tule perehtymään voimistelulajien harjoittelun maailmaan Kisakalliossa 1.9.2012 järjestettävässä urapolkuseminaarissa. Seminaarissa pääset seuraamaan huippuvalmentajien harjoitusdemoja tutustuen urapolkuun käytännönläheisesti.
Seminaari on suunnattu kaikille voimistelun parissa toimiville valmentajille ja seuratoimijoille. Kootkaa porukka seurastanne ja tulkaa yhdessä tutustumaan Voimistelun polkuun!